e-Devlet’in hacklenmesi iddialarıyla gündeme gelen İbrahim Haskoloğlu tutuklandı

Geçtiğimiz günlerde e-Devlet Kapısı’nın hacklendiği ve başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın da olduğu birçok siyasi ve oyuncunun telefon numaraları ile kimlik kartı bilgilerinin sızdırıldığı iddia edilmişti. Bu iddialarla gündeme gelen gazeteci İbrahim Haskoloğlu tutuklandı.

Eski sunucu ve gazeteci Fatih Portakal Twitter’dan yaptığı bir paylaşımla Haskoloğlu’nun tutuklandığını açıkladı. Haskoloğlu’nun ablasının kendisini aradığını belirten Portakal, Haskoloğlu’nun Üsküdar’daki evlerine gece 11’de baskın yapıldığını bildirdi.

Gece yarısı gözaltına alınan gazeteci İbrahim Haskoloğlu, getirildiği Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde “Kişisel bilgileri hukuka aykırı yolla ele geçirmek” suçundan tutuklandı ve yargılanmak üzere mahkeme süreci başlatıldı.

İletişim Başkanlığı ile görüştü, olumsuz bir dönüş almadı

Savcıya verdiği ifadede elindeki bilgileri devlet kurumlarıyla paylaştığını fakat hiçbir şekilde cevap alamadığını söyleyen Haskoloğlu, İletişim Başkanlığı’ndaki yetkililerin bilgileri Emniyet Genel Müdürlüğü’ne iletmesini istediğini ve bu bilgileri EGM ve MİT’e ayrı ayrı yolladığını belirtti.

Başka haber sitelerinde benzer haberlerin yayınlandığını görünce yaşadıklarını haberleştirdiğini ifade eden Haskoloğlu, yine bu konuda da, yaşadıklarını haberleştirmesinin sorun yaratıp yaratamayacağına dair İletişim Başkanlığı’yla görüştüğünü, yetkililerin kendisine olumsuz bir dönüş yapmadıklarını da dile getirdi.