Dynabook’tan yeni mobil güvenlik istemci çözümü

Dynabook, çalışanlara hareket özgürlüğü getiren ve BT ekiplerine gelişmiş güvenlik ve yönetilebilirlik özellikleri sağlayan Dynabook Mobile Secure Client (DMSC) adlı mobil güvenlik istemcisi çözümünü duyurdu.

DMSC, kuruluşların uyum ve güvenlik konusunda tam kontrole sahip olmalarına ve hibrit çalışma döneminde ofistekine benzer bir çalışma ortamını zahmetsizce oluşturmalarına olanak tanıyor. Bu özellik, önemli miktarda gizli bilgiyi işleyen sektörlerin yanı sıra cihaz paylaşımı, cihaz kiralama veya “Desktop-as-a-Service” modelini kullanan, hızlı ve kolay dağıtım gerektiren sektörler için büyük fayda sağlıyor.

Önde gelen sanal masaüstü altyapısı sağlayıcılarını destekleyen DMSC, mevcut sanal masaüstü altyapılarına kusursuz bir şekilde uyum sağlıyor ve en hassas ortamlarda faaliyet gösteren kuruluşlar için dahi yüksek güvenlik sunuyor. Buna, her önyüklemede sistem belleğine (RAM) yüklenen şifreli bir IoT İşletim Sistemi kullanılan veri hırsızlığına karşı koruma özelliği de dahil. IoT İşletim Sistemine hiçbir şekilde erişim izni verilmiyor ve sistem belleği herhangi bir sanal masaüstü altyapısının oturum bilgisi önbelleğe alınmadan veya saklanmadan güç kapatıldığında temizleniyor.

DMSC, her önyükleme ve oturumda hala çalışma iznine sahip olup olmadığını doğrulamak için bir kimlik doğrulama sunucusuyla iletişim kuruyor. Böylece güvenliği ihlal edildiğinden şüphelenilen herhangi bir istemci uzaktan kapatılarak çalışması engellenebiliyor. Dynabook’un DMSC cihaz yelpazesi, Dynabook’un özel BIOS’unun ek güvenlik özelliklerinden de faydalanıyor. BIOS’unu kendi bünyesinde geliştiren ve bakımını yapan tek PC tedarikçisi olarak, üçüncü taraf müdahalesi riskini ortadan kaldırıyor ve güvenlik önlemlerinin bütünlüğü ve etkinliğini en üst düzeye çıkarıyor.

DMSC, sistem belleği dışında saklanan ya da önbelleğe alınan oturum verileri olmadan, bazı kullanıcı arayüzü özelleştirmelerine izin veren korumalı bir işletim sistemine güvenli bir şekilde önyükleme yaparak, güvenlikten ödün vermeden, geleneksel sıfır ve ince istemci çözümleri yeteneklerinin ötesine geçiyor. Son kullanıcılar, üst düzey bağlanabilirlik için eksiksiz bağlantı noktası paketinden, Type-C istasyonlarından ve isteğe bağlı tümleşik LTE özelliğinden faydalanabiliyor. Erişilebilirlik ve harici ekran kontrolleri, parlaklık kontrolü ve ses kontrolü, çalışanların cihazlarını kendi tercihlerine göre yapılandırabilmelerine olanak tanıyor.

Dynabook, DMSC ile artık tüm mobil bilgi işlem ortamlarında tam güvenlik ve uyum sağlayarak kuruluşların tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. DMSC, 2022 yılının Temmuz ayından itibaren Dynabook’un ödüllü MIL-STD ile test edilmiş kurumsal dizüstü bilgisayar serisinin 13 inç, 14 inç ve 15 inç form faktörlerinin yanı sıra DE200 mobil sınır bilişim cihazında kullanılabilecek.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE