Dynabook’tan yeni 13 inç dizüstü bilgisayar

Dynabook, yeni ultra mobil 13,3 inç “Satellite Pro C30-K” dizüstü bilgisayar modelini duyurdu.

15,99 milimetre yüksekliğinde ve 1,16 kilogram ağırlığında olan Satellite Pro C30-K, alüminyum çerçevesiyle ince ve hafif bir yapıya sahip.

Windows 10 veya 11 ile uyumlu olan C30-K, gelişmiş performans ve farklı bağlantı özellikleriyle birlikte geliyor. En son 12’nci Nesil Gen Intel Core işlemcileri 32 GB’ye kadar DDR 3 bin 200 MHz bellek ve 1 TB’ye kadar PCIe SSD depolama seçenekleriyle bir araya getiriyor. C30-K, ayrıca LI-Po 3-45Wh piliyle 8.4 saate kadar pilde kullanım sunuyor.

Cihaz 2 adet USB 3.2 Type A ve şarj, görüntüleme, bağlantı ve veri aktarımına olanak tanıyan 1 adet çok işlevli USB 3.2 Type-C bağlantı noktasına sahip. 1 adet HDMI bağlantı noktası, bir adet RJ45 bağlantı noktası ve 1 adet Micro SD kart yuvası daha fazla bağlantı ve depolama seçeneği sunuyor. Cihaz ayrıca, kablosuz bağlantı için WiFi 6 802.11 AX teknolojisine sahip.

Gelişmiş güvenlik özellikleri

Pek çok işletme ve eğitim kurusu açısından güvenlik ön planda olduğundan, yeni Satellite Pro C30-K fTPM 2.0 (Firmware-based Trusted Platform Module) ile donatılmış. Bu sayede bilgiler cihazda şifreleniyor ve verilerin dışarıdan kurcalanma riski en aza iniyor.

İsteğe bağlı tümleşik yüz kimlik doğrulama kamerası, üst düzey biyometrik kimlik doğrulama özelliği sunuyor. Ayrıca, yine isteğe bağlı bir biyometrik parmak izi okuyucusu, kullanıcılara ek güvenlik sağlıyor. Web kamerası gizlilik kapağı, daha fazla gizlilik sunuyor. Cihazda ayrıca güvenlik kilidi yuvası da bulunuyor.

Yeni Satellite Pro C30-K, bu ayın sonundan itibaren satışa sunulacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE