Dynabook’tan göz koruma teknolojisi: EyeSafe

Dizüstü bilgisayar üreticisi Dynabook, dizüstü bilgisayarlarında EyeSafe teknolojisini Portégé X40L modelinde kullanmaya başladı.

Cihaz, EyeSafe teknolojisi sayesinde renk doğruluğunu korurken tehlikeli yüksek enerjili mavi ışığı filtreliyor. IPS EyeSafe sertifikalı ekran, özel filmler veya filtreler kullanılmasına gerek kalmadan mavi ışık filtrelemesini otomatik olarak gerçekleştiriyor. EyeSafe sertifikalı ekranların, gözleri mavi ışığa karşı fazla hassas olan gençlere yönelik dizüstü bilgisayar modelleri dahil olmak üzere diğer modellerde de kullanılması planlanıyor.

Dynabook Türkiye İş Birimi Yöneticisi Alexander Malienko çalışmaya dair öncelikli olarak şu açıklamada bulundu: “Ofislerde çalışan insanlar mesai saatleri içinde mavi ışığa maruz kalmaları, işverenleri bu konuda sorumluluk sahibi yapıyor. BT ve İK yöneticilerinin, çalışanları olası göz koruma cihazlarından bazılarıyla donatmak için iyi bir zaman olup olmadığını düşünmeleri gerekiyor. Sağlıkla ilgili hususlara ek olarak, mavi ışığa maruz kalmanın belirtilen etkileri aynı zamanda yorgunluğa ve çalışan verimliliğinin azalmasına neden oluyor. Biz de gün boyunca ekran başında olan profesyonellere özel dizüstü bilgisayarlar üreten bir şirket olarak, gençlere yönelik dizüstü bilgisayarlar dahil olmak üzere iş amaçlı tasarladığımız ve optimize ettiğimiz diğer modellerimizde de önümüzdeki dönemde EyeSafe sertifikalı ekranlar kullanmayı planlıyoruz.”

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE