Dream Games ilk uluslararası ofisini Londra’da açtı!

Türkiye’nin en hızlı “unicorn”u Dream Games, küresel büyüme hedefleri kapsamında Londra’da bir ofis açtığını duyurdu. Londra Ofisi, şirketin uluslararası büyüme stratejilerinden sorumlu olurken, İstanbul Ofisi, şirketin genel merkezi olmaya devam edecek.

ABD ve İngiltere’de en çok hasılat yapan 3 mobil oyundan biri olan Royal Match’i geliştiren şirket, Londra ofisinin kendileri için yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu açıkladı.

Dream Games’in CEO’su ve kurucularından Soner Aydemir, “Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olmak istiyoruz. Bunun için de uluslararası etkimizi mümkün olan en geniş alana yaymayı ve sektörün en iyi yeteneklerine ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Aydemir, Londra’nın Avrupa’da yaratıcılığın ve eğlence sektörünün merkezi olmasının yanında, Dream Games’in birçok iş ortağının da ofislerinin bulunduğu bir şehir olduğunu söyledi.

Yönetim takımına dünyaca ünlü iki isim katıldı

İstanbul, Dream Games’in merkezi olmaya devam ederken, Londra Ofisi, şirketin uluslararası büyüme stratejilerinden sorumlu olacak. Şirket, uluslararası alanda büyümek amacıyla sektörün dünyaca ünlü iki ismini de yönetici kadrosuna kattı. Mobil oyun şirketi King’in eski pazarlama yöneticisi Richard Hocking Dream Games’in yeni Chief Marketing Officer’ı olurken, daha önce Google ve King’de insan kaynakları yöneticiliği görevleri üstlenen Anju Sethi de Chief People Officer görevine getirildi.

Dünyanın önde gelen mobil oyun şirketlerinden biri olan King’de büyüme ve pazarlama iletişiminden sorumlu Global Pazarlama Başkanı olan Richard Hocking, öncesinde 12 yıl boyunca Starcom’da performans pazarlaması alanında çalışmıştı. Oyun ve teknoloji sektörlerinde 20 yılı aşkın deneyimi olan Anju Sethi de, Google, King ve Tesco gibi uluslararası şirketlerde çalışan deneyimi ile insan kaynakları alanlarında görev aldı.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE