Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’na 3 proje

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Dijital Gündem’e konuşan İnternon Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Kazancı, firma olarak kamu ile yapmış oldukları iş birliklerinden, siber güvenlik alanında 2021 yılındaki faaliyetlerinden ve 2022 yılında siber güvenlik alanına yönelik planlarından bahsetti.

“Doğu bölgesinde kamu tarafında, özellikle belediyeler tarafında bir siber güvenlik ihtiyacı var. Bu siber güvenlik ihtiyacının karşılanması için yeterli bütçe olmadığı durumlar olabiliyor. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın yılda dört defa çağrıya çıktığı teknik destek projeler var. Bununla birlikte kamu kurumlarına destek veriyorlar. Kamu kurumları da teknik ihtiyaçlarını bunlarla karşılıyor” diyen Abdülkadir Kazancı, bu kapsamda Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’na üç tane proje yazarak, Kahramanmaraş’taki iki belediyenin ihtiyaçlarını karşıladıklarını dile getirdi.

2021 yılında en çok Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na, GDPR’a, İSO 27001’e ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Rehberi’ne entegrasyon konusunda danışmanlık verdiklerini belirten Kazancı, “2022 yılında da Doğu ve Anadolu bölgesinde özellikle kamu kurumlarının siber güvenlik ihtiyacını minimum bütçeyle karşılamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

VİDEO: 92
BAŞLIK: Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’na 3 Proje
KONUŞMACI: Abdülkadir Kazancı – İnternon Yönetim Kurulu Başkanı