DNSSense & Roksit’in yeni CEO’su belli odu

DNS tabanlı siber güvenlik çözümlerini Türkiye ve dünyada kurumsal müşterilerle buluşturan DNSSense & Roksit yeniden yapılanma kapsamında kadrosunu önemli bir atamayla güçlendirdi.

Teknoloji sektöründe 30 yılı aşkın kariyer yolculuğu boyunca satış, iş geliştirme, pazarlama ve kanal stratejisi ve yazılım geliştirme alanlarında sektörün önde gelen firmalarının yönetim kadrolarında görev alan Hakan Uzun, DNSSense & Roksit’te CEO’luk görevine getirildi.

Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) Bölümü’nden 1991 yılında mezun olan ve aynı üniversitenin MIS bölümünden yüksek lisans derecesine sahip olan Hakan Uzun, profesyonel kariyerine 1986’da İktisat Bankası’nda başlayarak, daha sonra Siemens Nixdorf, Fujitsu Siemens, Motorola ve Avaya gibi sektörlerinin önde gelen şirketlerinde yazılım mühendisliği, satış müdürlüğü ve kanal direktörlüğü görevlerini yürüttü. 2012 yılında Forcepoint’te Ülke Müdürü olarak siber güvenlik sektörüne giriş yapan Uzun, sonrasında Infoblox ve McAfee şirketlerinde Ülke Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Son olarak Cyberwise şirketinde Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.