Dinçer Lojistik Hackathon başlıyor

Dinçer Lojistik’in, sektörün geleceğini belirleyecek yeni akıllı teknolojilerin geliştirilmesi amacıyla üniversite öğrencileri, genç girişimciler ve yazılımcılara yönelik olarak düzenlediği “Dinçer Lojistik Hackathon” başlıyor.

Katılımcıların, lojistik sektöründeki iş akışıyla ilgili sorunlara çözüm bulmalarını ve Dinçer Lojistik tarafından hayata geçirilecek yeni fikirler üretmelerini teşvik etmek amacıyla düzenlenen Dinçer Lojistik Hackathon, 48 saatlik bir kodlama yarışması olarak kurgulandı. Hackathon’a takım halinde veya bireysel olarak başvuruda bulunabilecek olan 18 yaş üzeri katılımcılar, ‘Müşteri Memnuniyeti’, ‘Operasyonel Verimlilik ve Efektif İnsan Kaynağı Planlama’, ‘İade Lojistiği’, ‘Kurye Operasyonları’, ‘Lojistikte Sürdürülebilirlik’, ‘Blockchain ve Yeni Teknolojiler’ ile ‘Metaverse ve NFT” olmak üzere 7 ayrı kategoride yarışacak.

Dinçer Lojistik Hackathon’da 5 Mayıs’ta sona erecek başvuruların ardından 9 Mayıs’ta ön elemeler yapılacak. 13 Mayıs’ta başlayacak ve 14 Mayıs’ı da kapsayacak olan 48 saatlik online bir maratonun ardından katılımcılar, 16 Mayıs’ta sunum için bir araya gelecek, Hackathon Demoday’de iş fikirlerini sunacak. Aynı gün Dinçer Lojistik Hackathon ödül töreni de yapılacak.

Dinçer Lojistik Hackathon’unda dereceye girenleri toplam 60 bin liralık para ödülünün yanı sıra telefon ve tablet ödülleri bekliyor. Birincinin 30 bin lira ile birlikte bir akıllı telefon ve tablet kazanacağı yarışmada, ikinci 20 bin lira ile bir akıllı telefon, üçüncü ise 10 bin lira ile bir tablet ile ödüllendirilecek. Jüri özel ödülü alan katılımcıların ise birer tablet ile ödüllendirileceği Hackathon’da dereceye girenler aynı zamanda Dinçer Lojistik’in Ar-Ge ve iş süreçlerini yerinde gözlemleme, iş fikirlerini Dinçer Lojistik profesyonelleriyle birlikte hayata geçirme fırsatı bulacak.