Dijital Eğitim İçin Dev İş Birliği

Her yaşa uygun tamamlayıcı eğitimleri tek bir platform üzerinden sunan yeni nesil dijital eğitim platformu Kolay Kampüs, çocuklukta başlayan eğitimin öneminin farkındalığı ile alanında lider Da Vinci Kids ile anlaştı.

Da Vinci Kids, dijital teknolojilerin sunduğu tüm avantajlarla, herkese ihtiyaç duyduğu eğitim ve kaynakları tek platform üzerinden sağlayan Kolay Kampüs’e içerik ve programlar sağlayacak. Yeni dünyaya uygun olarak gelişen eğitim anlayışıyla çok geniş bir kitleye reklamsız ulaştıracak kaliteli ve güvenilir içerikler ile, 5-12 yaş grubundaki çocuklar sıkılmadan, kolayca eğlenerek öğrenme şansını yakalamış olacaklar.

“Eğitimde fırsat eşitliği”

Da Vinci Media CEO’su Douglas Lloyd, kaliteli eğitim içerikleri sunmak ve çocukları geleceğe daha donanımlı bireyler olarak hazırlamak için Kolay Kampüs ile yapılan iş birliğinin önemine dikkat çekerek “Bu birliktelik çocuklarımıza eğitimde fırsat eşitliği sağlamasını amaçladığımız bir ortaklık. İçeriklerimizin dijital ortamlarda da erişilebilir olması sadece İstanbul’da değil Anadolu’daki bir çocuğun da Da Vinci Kids ve Kolay Kampüs’ten faydalanmasını sağlayacaktır” dedi.

Çocukların fark etmeden sürekli, kolay ve eğlenerek öğrenmelerini sağlayan içerikler ürettiklerini de belirten Lloyd şunları söyledi:

“Matematik, fen, fizik, kimya, biyoloji, hayat bilgisi, dijital farkındalık, bilim ve teknoloji gibi konuları dijital ortamda nasıl öğrenebileceği odağında içerikler hazırlandı. Verimli öğrenme, deney, eğlence, araştırma, düşünce ve merak Da Vinci Kids olarak temel felsefemiz. Öğrenmeyi yaşam boyu bir süreç olarak kabul eden herkese bir bilgi dünyası sağlıyoruz. Kolay Kampüs ile şimdi çok daha geniş bir kitleye ulaşacağız ve yeni yüzyılda çocuklarımızın ihtiyaç duyacakları; eleştirel düşünme, yaratıcı düşünme, iletişim, araştırma, problem çözme, karar verme, bilgi teknolojilerini kullanma ve girişimcilik konularında hayat boyu kullanabilecekleri kazanımlarla donatacağız.”

“Ebeveynlerin yanında olmak istiyoruz”

Da Vinci Media CEO’su Douglas Lloyd, ebeveynlerin, dijital dünyayı çocuklarının eğitimi için kullanmak istediklerini fakat bunu en güvenilir şekilde nasıl yapacaklarını bilmediklerini de sözlerine ekleyerek şöyle konuştu:

“Okulların ve anne babaların hedefi, çocukların etraflarındaki dünyayı ve diğer kültürleri anlamalarını, yenilikçi bir zihin yapısıyla esneklik ve çeşitlilik kazanmalarını sağlamak olması gerekliliğine inanıyoruz. Okul ve evdeki sürekli eğitimin birbirini destekleyerek uyum içinde bir arada olmaları artık kaçınılmaz bir gerçek olarak önümüzde duruyor. Diğer yandan, günümüzde “teknolojinin doğru kullanımı” ve “eğitim” en büyük mücadele verdiğimiz alanlardan biri. Da Vinci Kids olarak uzun yıllardır bu konuya yatırım yaptık. Dijitalde kaliteli ve güvenilir içeriklerle öğrenme metodolojileri geliştirdik.  Eğitimin dijital dünyaya kaydığı bir ortamda geleceğe daha hazır ve daha donanımlı bireyler yetiştirmeleri için rehberlik etmek ana misyonumuz. Da Vinci Kids içerikleriyle, öğrenmeyi yaşam boyu bir süreç olarak kabul eden herkese bir bilgi dünyası sağlıyoruz. Bu yönde sahip olduğumuz içerik kütüphanesi bugün çocuklar için bir araya getirilmiş en büyük dijital medya kütüphanelerinden biridir.”

“Da Vinci Kids ile yeni bir kapı aralanacak”

Kolay Kampüs Genel Müdürü Nilay Özmen Hevadpal, eğitim ile ilgilenen herkese güvenilir, referans bir kaynak olacak hizmet sunduklarını belirtti.  “Okul öncesi eğlenceli eğitim, 1-12. sınıflar için yardımcı kaynaklar, sınavlara hazırlık, yetişkin ve kişisel gelişim eğitimleri kategorilerinde aranan her tür içeriği, reklamsız ve en uygun fiyata eğitimin pazaryeri Kolay Kampüs’te buluşturuyoruz” dedi.

Pandemi ile birlikte değişen eğitim dünyasında, dijital eğitim platformlarına büyük görev ve sorumluluklar düştüğünü belirterek, “Bir dünya markası olan Da Vinci Kids ile iş birliği birçok açıdan önemli ve faydalı bir girişimdir. Eğitim sadece okulda ders kitabı ve öğretmen ile verilirken, artık Z kuşağının beklentisi daha çok dijital ortamda ve kendi öğrenme hızında, kişiselleştirilmiş öğrenmeyi destekleyen eğlenceli içeriklere erişmek. Bu bağlamda Da Vinci Kids, sıkıcı eğitim dünyasından çocukları kurtararak eğlence ile eğitimin ne denli güzel buluşabileceğini gösteriyor. Özellikle yaz döneminde çocuklarımızın keyif alarak izleyecekleri, ekrana değil öğrenmeye bağlayan videolar, zaman kaybı değil geleceğin zamanını kazanan eğitici oyunlarla yeni bir eğitim dünyasını Da Vinci Kids ile kuruyoruz. Biliyoruz ki eğitimde en büyük açık yaz tatilinde tamamlanıyor. Da Vinci Kids, Kolay Kampüs ile yazın öğrencilerimize tatilde de arayı kapatacakları keyifli bir öğrenme dünyasının kapılarını aralıyor.”

Da Vinci Kids’te neler var?

 Tüm dünyada 90 farklı ülkede 60 milyon aile tarafından kullanılan Da Vinci Kids içerikleri okullarda ve evde multimedya öğrenimini geliştirmek, çocuklarda 6 ana kategoride STEAM (Science, Tech, Engineering, Arts & Maths) and SEL (Social Emotional Learning) eğitimini teşvik etmek, mobil cihazlarda öğrenme deneyimini geliştirmek için 10 binin üzerinde birinci sınıf eğitici TV şovu bölümlerinden oluşuyor.

Önümüzdeki dönemde eğitici oyunlara yaptığımız yatırımları artırmayı planlayan Da Vinci Kids, şu anda 4-8 yaş grubu çocuklar için de Key Stage 1-2 müfredatı ile eşlenmiş ve Yale Üniversitesi’nin Play 2 Prevent Lab tarafından onaylanmış 180 eğitici ve yetenek odaklı mobil oyunlara sahip.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı ile eşleşen içerikler; bilim, teknolojisi, doğa, vahşi yaşam, etrafımızdaki dünya, sanat, el sanatları, spor, süper kahraman becerileri, tarih ve keşif konularında öğrenme öğesi ve farklı disiplinlere katkı sağlayacak şekilde çeşitlilik içeriyor.

Mobil telefon, tablet ve televizyon gibi internete bağlı tüm cihazlardan ve App Store’lardan indirilerek izlenebilen Da Vinci Kids mobil eğitim uygulaması, Kolay Kampüs iş birliğine özel bir kampanya ile www.kolaykampus.com web sitesinden 1 ay boyunca, yıllık aboneliklerde %50 indirim ile sunuluyor.