Dijital Dünya Kadınları : Cesur, Üretken, Girişimci

Dijital Dünyanın yeni mesleklerinde daha fazla kadın iş gücüne ihtiyacımız var.

Teknolojinin her geçen gün daha çok geliştiği, yenilendiği dijital çağda kadınların güçlendirilmesinin, yönetime dahil edilmesinin ve sahada yer almasının çok önemli olduğunu düşünüyor ve kadınların dijital dünyada daha fazla rol almalarını istiyoruz.

Kadınların önümüzdeki dönemde ve gelecekte daha fazla rol üstlenebilmesi için daha çok etkileşim ortamlarına daha fazla ihtiyaç duyulmakta, bundan hareketle Dijital Dünya Kadınlarının çevrimiçi ortamda buluşmaları sağlayarak ‘dijital dünya farkındalığı’’ ‘nın oluşturulması ve geliştirilmesini hedefliyoruz.

Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 2019 Yılından bu yana her sene gerçekleştirilen etkinlik, bu sene 10 Mart 2021 tarihinde pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor.

Etkinlikle, Dijital Dünya Kadınlarının çevrimiçi ortamda buluşmaları sağlanarak ‘dijital dünya farkındalığı’’ ‘nın oluşturulması ve geliştirilmesi hedefleniyor.

Dijital geleceğe kadınların yön vereceğine ve yöneteceğine inanıyor; çalışan, üreten, yöneten, girişimci ve sahadaki tüm kadınları çevrimiçi etkinliğimize katılmaya davet ediyoruz.

Bu sene TBD olarak 50. Yılımızı kutluyoruz. Dünya Kadınlar Gününü de bu sene daha bir coşkulu kutlayacağız, Türkiye’nin dört bir yanından yoğun katılım olacağını bekliyoruz.

DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ETKİNLİĞİ ÇEVRİMİÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLİYOR.

10 Mart 2021 tarihinde, 14.30-16.30 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlik, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) önderliğinde GLOBALNET İnternet Teknolojileri ve YAZILIM firması tarafından organize ediliyor.

2019 yılında TSE Konferans Salonunda, 2020 Yılında ise BTK Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinlik, bu sene çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor.

Etkinliğin bu seneki programında da zengin içerik ve değerli konuşmacılar bulunuyor.

TBD (Türkiye Bilişim Derneği) Genel Başkanı Rahmi Aktepe, “Dijital dünyanın yeni mesleklerinde daha fazla kadın iş gücüne ihtiyacımız var. Kadınların dijital dünyada daha fazla rol almalarını istiyoruz” diyerek teknolojinin her geçen gün daha çok geliştiği, yenilendiği dijital çağda kadınların güçlendirilmesinin, yönetime dahil edilmesinin ve sahada yer almasının çok önemli olduğunu belirtti.

Aktepe, ” İçinde bulunduğumuz dijital dönüşümün kadın gücü, kadın zekâsı ve kadın dokunuşu olmadan eksik kalacağı şüphesizdir. Dijital geleceğe kadınların yön vereceğine ve yöneteceğine inanıyor; çalışan, üreten, yöneten, girişimci ve sahadaki tüm kadınları etkinliğimize davet ediyoruz.” dedi.

Türkiye Bilişim Derneği Merkez Yönetim, Şube KADIN Grupları ve de AVRUPA CEPIS Kadın Çalışma Gruplarıyla DİJİTAL DÜNYADAKİ KADINLARA yönelik etkin çalışmalarının olduğundan bahseden Rahmi AKTEPE “Gelin kadınların dijital dünyaya  katılmaları ve yer edinmeleri çin hep birlikte destek olalım.” çağrısı yaptı. Rahmi Aktepe, bu sene TBD olarak 50. Yılımızı kutluyoruz. Dünya Kadınlar Gününü bu sene daha bir coşkulu kutluyoruz. Ayrıca DİJİTAL DÜNYA KADINLARI etkinliğinin  çevrimiçi olması sebebiyle Türkiye’nin dört bir yanından katılım olacağını bekliyoruz dedi. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için: https://www.dijitaldunyakadinlari.com/basin-bulteni-2021/