Deneyimimizi ve paramızı Türk girişimler için değerlendiriyoruz

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından düzenlenen 2021 Siber Güvenlik Haftası’nda Dijital Gündem’e konuşan Innovera Kurucu Ortağı Burak Dayıoğlu, bünyesinde bulunduğu firmanın siber güvenlik alanında 2021 yılında ki faaliyetlerinden ve 2022 yılına ilişkin planlarından bahsetti.

Kurucu ortağı olduğu Innovera’nın 2021 yılı içerisinde Cyberwise grubuna satıldığını söyleyen Burak Dayıoğlu, “Oradan elde ettiğimiz deneyimi ve birikimi başta başka siber güvenlik firmaları olmak üzere Türk girişimler için değerlendirmeye çalışıyoruz. Deneyimizi ve paramızı başka girişimleri büyütmek üzere değerlendirmeye çalışıyoruz” dedi.

Bu çerçevede siber güvenlik konusunda PCI Checklist firmasına ve PCI Checklist’ın misyonuna bir yatırım yaptıklarını söyleyen Dayıoğlu, “Onlarla bir ortaklığımız var. Umarım bu yılın sonunda, önümüzde ki yılın başında onlara bir yatırım turu daha gerçekleştireceğiz. Daha fazla siber güvenlik şirketine yatırım yapmak konusunda da bir gayretimiz, arzumuz var. İlgilenen tüm siber güvenlik firmalarıyla beraber çalışmaya çalışıyoruz” şeklinde sözlerini tamamladı.

VİDEO: 58
BAŞLIK: Deneyimimizi Ve Paramızı Türk Girişimler İçin Değerlendiriyoruz
KONUŞMACI: Burak Dayıoğlu – Innovera Kurucu Ortağı
RÖPORTAJ: Oğuz Eren Ege