Deneyap Teknoloji Atölyeleri için sınav başvuruları başladı

Türkiye’nin 42 ilindeki Deneyap Teknoloji Atölyeleri’ne kabul edilecek yeni öğrenciler için sınav başvuruları açılırken, başvurular 31 Mayıs’ta sona eriyor.

Öğrencilere e-sınav ve uygulama sınavı olmak üzere iki aşamalı sınavı başarıyla tamamladıktan sonra eğitim hakkının tanındığı Deneyap Teknoloji Atölyelerine 4’üncü sınıf, 5’inci sınıf, 8’inci sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9’uncu sınıfta okuyan öğrencilerden e-sınav için başvuru alınacak.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı 1 Haziran-26 Haziran tarihleri arasında Adana, Ankara, Antalya, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Hakkari, İzmir, Konya, Manisa, Muğla, Trabzon, Amasya, Artvin, Ardahan, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Düzce, Gümüşhane, Iğdır, İstanbul, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kırşehir, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Tunceli, Uşak, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 42 ilde belirlenecek merkezlerde seanslar halinde gerçekleşecek.

Adaylar başvuru sürecini Kurumsal Yönetim Sistemi (t3kys.com) üzerinden takip edebilecek. Deneyap Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı için başvurular www.deneyapturkiye.org ve https://t3kys.com/tr/deneyap/profileCreate adresinden yapılabilecek.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE