Delta Force: Hawk Ops’un ilk fragmanı yayınlandı!

Efsane savaş oyunu Delta Force: Hawk Ops geri dönüyor. 90’ların popüler savaş oyunu serisi, çok oyunculu ve hikayeli ilk fragmanı yayınlandı.

Aksiyon ve savaş oyunları denince akıllara ilk gelen Call of Duty ve Battlefield yapımları geliyor. Fakat 1990’lar ve 2000’lerin ilk yarısında birden fazla oyun serisi bulunuyor ve bunlardan bir tanesi de Delta Force’tu. 14 sene sonra ilk defa yeni bir fragman yayınlandı ve Delta Force: Hawk Ops resmen duyurulmuş oldu.

Efsane oyun geri dönüyor

Uzun zamandır sessizliğini koruyan Delta Force serisi, sürpriz bir yapımla birlikte yeniden oyuncular ile buluşmaya hazırlanıyor. 23 Ağustos’ta Gamescom 2023’te tanıtımı yapılacak olan Delta Force: Hawk Ops için heyecan verici o ilk fragman paylaşıldı.

Delta Force: Hawk Ops, TiMi Studio Group tarafından hazırlanıyor. 2016 yılında THQ Nordic’ten oyun haklarını satın alan Çinli stüdyo, Call of Duty: Mobile’ın da yapımcısı olmasıyla oyun dünyasında bir hayli popüler oldu.

Hawk Ops için paylaşılmış olan fragman, çeşitli savaş ortamlarındaki yoğun çatışmaları gözler önüne serecek. Oyunla alakalı çok fazla detay olmasa da; Windows, mobil cihazlar ve yeni nesil konsollar için çıkması tahmin ediliyor.

Ayrıca oyunun Battlefield benzeri birçok oyunculu yapıya sahip olacağı düşünülüyor. Hawk Ops’un çok oyunculu sürümü ücretsiz bir şekilde sunulacak. Fakat Black Hawk Down filminden esinlenilmiş olan tek oyunculu hikaye modu satışa çıkarılacak.

İlk Delta Force, 1998 senesinde Windows’a özel bir aksiyon oyunu olarak piyasaya sunulmuştu, daha sonraki devam oyunlarıysa konsolları için de gelmişti. Mali sıkıntılar ile savaşan seri, TiMi Studio Group ile eski günlerine geri dönmeyi amaçlıyor. Daha ayrıntılı bilginin 23 Ağustos’ta açıklığa kavuşacağını belirtelim.