Dell, yeni nesil PowerEdge sunucularını tanıttı

Dell Technologies, 4’üncü Nesil AMD EPYC işlemcili yeni nesil Dell PowerEdge sunucularını tanıttı.

Bugüne kadarki en yüksek uygulama performansına sahip olan bu yeni sistemler, müşterilerin veri analitiği gibi günümüzün zorlu, bilgi işlem odaklı iş yüklerini daha etkili bir şekilde desteklemelerine yardımcı olmak için tasarlandı.

• PowerEdge R7625, uygulama performansında ve veri depolama alanında artış sunuyor. Çift 4’üncü Nesil AMD EPYC işlemci performansıyla bu sunucu, veri merkezlerinin omurgası olmak üzere tasarlandı. Bu iki soketli 2U platformun, bellek içi veri tabanlarını diğer tüm 2 ve 4 soketli SAP veri tabanlarına kıyasla yüzde 72 oranında hızlandırdığı kanıtlandı ve yeni bir dünya rekoru elde edildi.

• PowerEdge R7615, önceki nesillere göre daha hızlı bellek bant genişliğine sahip tek soketli 2U sunucudur. Gelişmiş sürücü yoğunluğu, veri merkezinde daha küçük bir alan kaplayarak birden fazla işin daha hızlı tamamlanması için tasarlandı. Bu platform, yapay zekâ iş yüklerini maksimum hızda genişletme özellikleriyle hızlandırarak yapay zekâ karşılaştırmalı değerlendirmelerde dünya rekoru elde etti.

• PowerEdge R6625, performans, esneklik ve yoğunluk açısından optimum dengeyi sağlayan iki soketli 1U sunucudur. Sistem, HPC iş yükleri için veya birden fazla sanal masaüstü altyapısını çalıştırmak için uygundur.

• PowerEdge R6615, önceki nesillere göre daha fazla sanal makine yoğunluğu sunan tek soketli 1U sunucudur. İnce tasarım, yoğun biçim katsayısında artırılmış bilgi işlem gücü sunarak performans kaybı olmadan veri merkezlerinde alan genişlemesini sınırlıyor.

Daha yüksek çekirdek yoğunluğu sayesinde kuruluşlar, eski ve düşük verimli sunucularını; üretilen ısıyı, tüketilen enerjiyi ve sistemlere güç sağlamak için gereken diğer kaynaklar üzerindeki yükü azaltmak için tasarlanmış yeni nesil PowerEdge sunucularla değiştirebiliyorlar. Özellikle PowerEdge R7625, önceki modellere kıyasla yüzde 55’e varan oranda daha yüksek işlemci performansı sunuyor.

Yeni sunucular, Dell’in 2030 yılına kadar Dell ürün içeriğinin yarısından fazlasında geri dönüştürülmüş veya yenilenebilir malzemeler kullanma taahhüdünü destekliyor. Buna ek olarak, Dell’in çoklu paket seçeneğiyle birden fazla sunucu aynı anda gönderilirken, sistemlerin gönderimi için gereken kutu ve malzeme sayısı azaltılarak daha sürdürülebilir bir şekilde teslim ediliyor.
Siber güvenlik tehditleri evrildikçe PowerEdge sunuculardaki yerleşik güvenlik özellikleri de gelişiyor. Dell’in siber dayanıklı mimarisi ile desteklenen sunucular, sistem kilitleme, etki algılama ve çok faktörlü kimlik doğrulama gibi özellikler içeriyor. Yeni nesil sistemler, uçtan uca önyükleme esnekliği ile daha güvenli bir operasyon sağlayarak, odağında güvenlik olan veri merkezlerinin kurulmasına yardımcı oluyor.

Özel, tam entegre on-die bir güvenlik işlemcisine sahip 4’üncü Nesil AMD EPYC işlemciler, gizli bilgi işlem gibi yenilikçi teknolojilerin devreye alınmasına yardımcı oluyor. Ayrıca AMD’nin “Tasarım Yoluyla Güvenlik” yaklaşımı, verilerin korunmasına yardımcı olan ve AMD Infinity Guard güvenlik özelliklerini artıran gömülü bir güvenlik alt sistemi içeriyor ve hem fiziksel hem de sanal güvenlik için katmanlar eklemeye devam ediyor.

Dell iDRAC ile birlikte bu sunucular, üretim sırasında sunucu donanımının ve ürün yazılımı yapısının ayrıntılarını kaydediyor. Dell’in Güvenli Bileşen Doğrulama (Secured Component Verification – SCV) tedarik zinciri güvencesini kullanan kuruluşlar, PowerEdge sunucusunun sipariş edildiği ve fabrikadan üretildiği şekliyle gönderildiğini doğrulayabiliyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE