Dell Technologies’ten yeni nesil PowerEdge sunucular

Dell Technologies, yeni nesil Dell PowerEdge sunucularını tanıttı.

4’üncü Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemcilere sahip yeni nesil raf tipi, kule tipi ve çok düğümlü PowerEdge sunucular, enerji ve maliyet verimliliğini artırmak için yeni bir Smart Flow tasarımı da dâhil bazı Dell yazılım ve mühendislik geliştirmelerini içeriyor.

Yeni Dell PowerEdge sunucular, yapay zekâ ve analitikten büyük ölçekli veri tabanlarına kadar bir dizi zorlu iş yükünün ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı. NVIDIA H100 Tensor Core GPU’lara ve NVIDIA AI Enterprise yazılım paketine sahip PowerEdge XE sunucu ailesi de dahil olmak üzere Kasım 2022’de duyurulan genişletilmiş portföy, yapay zekâ ve makine öğreniminde elde edilen gelişmelere dayanıyor.

Bulut hizmeti sağlayıcıları için yeni sunucular

Dell PowerEdge HS5610 ve HS5620 sunucuları, büyük ölçekli ve birden fazla üreticinin çözümleri kullanılan veri merkezlerini yöneten bulut servis sağlayıcıları için özel olarak tasarlanmış optimize çözümler sunuyor. Hem 1U hem de 2U form faktöründe olan bu yeni, iki soketli sunucuların soğuk koridor uygulaması konfigürasyonları bulunuyor ve birden fazla tedarikçisi olan filoların yönetimini kolaylaştırmak için OpenBMC tabanlı bir sistem yönetimi çözümü olan Dell Open Server Manager ile birlikte sunuluyor.

Daha yüksek performans ve daha kolay yönetim

Yeni nesil PowerEdge sunucular, Intel Deep Learning Boost ve Intel Advanced Matrix Extensions ile 4’üncü Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemcilerde 2,9 kata kadar daha fazla yapay zekâ sonuç çıkarımı sağlayan Dell PowerEdge R760 da dâhil olmak üzere gelişmiş performans sunuyor. PowerEdge R760 ayrıca önceki nesle kıyasla VDI kullanıcılarında yüzde 20’ye varan artış ve bir sunucuda yüzde 50’den fazla SAP Sales & Distribution kullanıcı artışı sağlıyor. PowerEdge sistemleri özel, hibrit ve genel bulut dağıtımları için güç verimliliğine yönelik ilave aktarma, hızlandırma ve iş yükü yalıtma yetenekleri sağlamak üzere NVIDIA Bluefield-2 veri işleme birimleriyle birlikte sipariş edilebiliyor.

Sürdürülebilirlik için tasarlandı

Sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanan Dell PowerEdge sunucular, 2017 yılında piyasaya sürülen Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemcili 14’üncü Nesil PowerEdge sunucularına kıyasla müşterilere 3 kat performans artışı sunuyor. Bu sayede tüm yeni nesil sistemlerde daha az yer gereksiniminin yanında daha güçlü ve verimli teknoloji sağlıyor.

Güvenilirlik ve güvenlik ön planda

Yeni nesil PowerEdge sunucular, kuruluşların BT ortamlarında Sıfır Güven yaklaşımını benimsenmelerini hızlandırmaya yardımcı oluyor. Cihazlar, her kullanıcı ve varlığın potansiyel bir tehdit olduğunu varsayarak erişimi sürekli olarak doğruluyor. Donanım düzeyinde, Dell Güvenli Bileşen Doğrulaması (SCV) gibi unsurlarla birlikte silikon tabanlı donanım güven kökü, tasarımdan teslimata kadar tedarik zinciri güvenliğinin doğrulanmasına yardımcı oluyor. Ayrıca, çok faktörlü kimlik doğrulama ve entegre iDRAC, erişim izni vermeden önce kullanıcıları doğruluyor.

Güvenli bir tedarik zinciri, müşterilerin Sıfır Güven yaklaşımlarını geliştirmelerini de sağlıyor. Dell SCV, tedarik zinciri güvenliğini müşterinin sahasına kadar genişleten “bileşen kriptografik doğrulaması” sunuyor.

Ölçeklenebilir, modern bir bilgi işlem deneyimi sağlamak

OpEx esnekliği arayan müşteriler, PowerEdge sunucularını Dell APEX üzerinden abonelikle kullanabiliyor. Müşteriler, gelişmiş veri toplama ve saatlik işlemci ölçümü kullanarak, bilgi işlem ihtiyaçları için gerekenden fazlasının sunulmasına ilişkin maliyetlerden kaçınmak için esnek bir yaklaşım benimseyebiliyor.

Satış tarihi

Dell PowerEdge R760, Şubat 2023’te, Dell PowerEdge HS5620 ve HS5610 Nisan 2023’te tüm dünyada satışa sunulacak. Diğer yeni nesil Dell PowerEdge sunucular, 2023’ün ilk yarısında tüm dünyada satışa sunulacak. ProDeploy Factory Configuration tüm dünyada, ProDeploy Rack Integration ise ABD’de satışa sunuldu. Dell APEX bilgi işlem hizmetlerinin satışa sunuş tarihi 2023’ün ikinci yarısı içinde planlanıyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE