Dell Technologies’den üç ayrı teknoloji konsepti daha

Dell Technologies, kısa süre önce tanıttığı Concept Nyx üzerine çalışmaya devam ediyor. Sanal gerçeklik ve yapay zekâyı bir adım daha öteye taşıyan şirket, Concept Nyx Companion, Concept Nyx Stylus ve Concept Nyx Spatial adında üç ayrı konsept daha tanıttı.

Sanal Gerçeklik (VR) ve VR başlığına olan ihtiyacı ortadan kaldıran ekranlar ve diğer araçları içinde barındıran Karma Gerçeklik (XR) deneyimlerinden yola çıkan şirket, Concept Nyx Companion ile VR ve XR ortamlarında görüntülenebilen ve erişilebilen tablet benzeri bir cihaz sunuyor. Bu konsept, tüm bu mekânlarla uyumlu bir araç olabiliyor ve bir kullanıcının mekânlar ve görevler arasında hareket ederken içeriğinin tek bir yerde olmasını sağlayabiliyor. Ayrıca Concept Nyx Companion sayesinde kullanıcılar, artık beyaz tahtaların fotoğraflarını çekmeye veya farklı bir alana yüklemek üzere notları kopyalamaya gerek duymuyor. Çünkü konsept, kullanıcılara proje alanlarının ekran görüntüsünü alma ve/veya ekranlar arasında paylaşma gibi çeşitli içerik kopyalama özellikleri sunuyor.

Etkileşimde sezgisel hareketler dönemi başlıyor

Concept Nyx Stylus ise notları sesle veya kalemle almaya, dijital ve sanal iş birliği alanlarına sürükleyip bırakabilmeye ve hatta AI görüntü oluşturma için ses aktivasyonunu kullanmaya imkan tanıyor. Tüm bu araçların bir klavye, mouse ve muhtemelen 3D ekranlarla gelecekteki bir masaüstü ortamında Concept Nyx Spatial Input’la birlikte sorunsuz bir şekilde kullanılması bekleniyor.

Dell Technologies’in geleceğin konseptlerini tasarlarken yaptığı çalışmalardan bir diğeri olan Concept Nyx Spatial da jest ve hareket takibi üzerine yoğunlaşıyor. Ekran karşısından uzaklaşırken ya da tamamen kamera dışındayken bir el hareketiyle akıllı bir avatar olarak kullanıcıların görülmelerde kalabilmesine olanak tanıyan bu konsept, aslında bir kameradan oluşuyor. Dell Technologies, yapay zekâ yazılımıyla eşleştirildiğinde bir kullanıcının ifadelerini ve tavırlarını öğrenerek gelecekteki etkileşimler için daha gerçekçi bir temsilini sunabilen Concept Nyx Spatial kamerayı oluşturmak üzere çalışmalarını hızlandırmış durumda.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE