Dell Technologies ve Amazon Web Services’dan fidye yazılım saldırılarına karşı iş birliği

Dell Technologies ve Amazon.com şirketlerinden Amazon Web Services (AWS), AWS için “Dell EMC PowerProtect Cyber Recovery for AWS” çözümü ve Dell’in siber kurtarma kasasını AWS Marketplace’e getiriyor.

Dell EMC PowerProtect Cyber Recovery for AWS çözümü, AWS müşterilerinin uğradıkları herhangi bir siber saldırıdan sonra faaliyetlerine hızlı ve güvenli bir şekilde devam etmelerini sağlayan, yenilikçi bir yaklaşıma sahip çoklu koruma katmanı sunuyor. Bu çözüm sayesinde, müşterilere ait kritik veriler saldırı ortamından uzaklaştırılarak güvenli, otomatize edilmiş bir operasyonel güvenli bağlantıyla fiziksel ve mantıksal olarak izole ediliyor. Bu güvenli bağlantı, standart yedekleme çözümlerinden farklı olarak erişim için farklı güvenlik bilgileri ve çok faktörlü kimlik doğrulaması isteyerek yönetim arayüzlerini kilitliyor.

Dell Technologies’in yeni veri koruma çözümü “Dell EMC PowerProtect Cyber Recovery for AWS”in satışa sunulduğu AWS Marketplace uygulaması, bağımsız yazılım şirketlerine ait binlerce yazılımın listelendiği dijital bir katalog niteliği taşıyor. Uygulama; bu sayede AWS üzerinde çalışan yazılımların hızlıca bulunmasını, test edilmesini, satın alınmasını ve dağıtılmasını kolaylaştırıyor. Müşterilerse basit bir satın almayla Dell’in AWS’e özel veri koruma çözümleri portföyüne hızlıca erişip hemen dağıtıma başlayabiliyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Dell Technologies Veri Koruma Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı David Noy, “Veriler stratejik varlıklar olduğundan; fidye yazılımlarına ve diğer siber saldırılara karşı korumak, kuruluşların yürüttükleri faaliyetler adına doğru ve bilinçli kararlar vermeleri ve günümüzün dijital ekonomisinde başarılı olmaları için kritik öneme sahip. AWS’le birlikte müşterilere güvenli bağlantıya sahip bir siber kasa sunuyor ve kritik verilerini saldırılara karşı koruyan bir siber kurtarma çözümü ortaya koyuyoruz. Riskleri azaltmalarına ve maruz kaldıkları olası siber saldırının ardından dahi verilerini güvenle korumalarına yardımcı oluyoruz” dedi.

AWS Teknoloji Ortakları Genel Müdürü Sabina Joseph ise, “Dell Technologies’in siber kurtarma çözümü, ortak müşterilerimizin fidye yazılımı tehdidiyle ve diğer siber saldırılarla baş edebilmelerine yardımcı olacak. Dell EMC PowerProtect Cyber Recovery for AWS aracılığıyla, müşterilerimiz artık AWS üzerinden satın alıp dağıtabilecekleri bir veri kasasına erişebilir” şeklinde konuştu.