Deezer, Xbox’ta şarkı sözleri uygulamasını duyurdu

Premium Deezer hesabı olan Xbox oyuncuları ‘Birlikte Söyle’ özelliği ile artık gerçek zamanlı olarak, doğrudan konsolları aracılığıyla Deezer’da en sevdikleri şarkıları birlikte söyleyebilecekler.

Premium Deezer hesabı olan Xbox kullanıcıları oyuna ara vermek istediklerinde duraklat düğmesine basarak ‘Birlikte Söyle’ özelliği ile sevdikleri şarkıları birlikte söyleyebilecekler. Ayrıca oyuna geri dönmek istediklerinde de arka planda kendilerine özel Flow akışında favori sanatçılarını dinlemeye devam edebilecekler.

Uygulama hakkında açıklama yapan Deezer Ürün Müdürü Clement Durandeau, “Oyuncu kitlemiz kişisel müziklerini en sevdiği Xbox oyunları kadar seviyor. Şimdi, oyunculara daha da fazla eğlence seçeneği sunmak için konsol deneyimini şarkı sözleriyle geliştiriyoruz. Karaoke eşliğinde eğlenmek artık her zamankinden daha kolay. Oyun oynama zamanı geldiğinde de, Deezer dijital maceranıza eşlik eden kişisel bir arka plan müziği sağlamak için hemen yanınızda” dedi.

20’nci yıla özel iki yeni çalma listesi

Deezer, Xbox’ın 20’nci yıldönümü için ‘Xbox 20th’ ve ‘Halo Classics’ adında iki yeni çalma listesi hazırladı. Xbox 20th, son 20 yılda sevilen tüm oyun müziklerini içeriyor. Minecraft, Call of Duty ve Sea of Thieves gibi oyunların müziklerinin yer aldığı listenin yanı sıra özel bir “Halo Classics” çalma listesi de popüler serinin en büyük parçalarını içeriyor.

Yeni güncellemeler dünya çapındaki tüm Xbox konsollarında ücretli Deezer aboneleri için mevcut. “Xbox 20th” ve “Halo Classics” oynatma listelerine Deezer Gaming kanalından erişilebilir.