Dassault Systèmes’ten güvenilir bulut için iş birliği

Dassault Systèmes, Avrupa’da bağımsız ve güvenilir bulut hizmetleri geliştirmeye odaklı bir şirket olan NUMSPOT’u kurmak için Docaposte, Bouygues Telecom ve Banque des Territoires ile bir anlaşma imzaladı.

NUMSPOT, öncelikli olarak finans (bankalar, sigortacılık), sağlık (hastaneler), ve kamu (devlet, yerel makamlar ile uygulayıcılar) gibi sektörlerin mevcut durumda ihtiyaç duyduğu çözümleri sunmayı hedefliyor.

2023’te Fransa’da faaliyete geçecek olan NUMSPOT, güvenilir bulut seçeneklerinde üst düzey bir referans noktası olmayı hedefleyerek Avrupa pazarının ticari gelişimini destekleyecek.

NUMSPOT, SecNumCloud (Fransız siber güvenlik kurumu ANSSI sertifikası), Health Data Hosting ve geleceğin Avrupa siber güvenlik tasarısı EUCS standartlarına uygun olarak düzenlenmiş bulundurma hizmeti (hosting) ihtiyaçlarına yanıt veren, teknolojik ve ticari olarak rekabetçi, aynı zamanda da güvenilir ve güvenceye alınmış bir çözüm sağlamayı amaçlıyor. Bu doğrultuda NUMSPOT, dört Fransız konsorsiyum ortağının teknolojik uzmanlığı ve yatırım yeteneklerinin sinerjisi üzerine inşa edilecek.

Şirket; performans, ölçeklenirlik, güvenlik, maliyet ve çevresel sorumluluk açısından piyasadaki en yüksek standartlarda hizmet sunacak. Bağımsız bulut altyapısı ise özellikle Fransa’daki veri işlemlerinde en yüksek düzeyde endüstriyel güvenilirlik ve güvenliği garanti eden ve SecNumCloud sertifikası ile uyumlu olan Dassault Systèmes’in sağladığı OUTSCALE’e dayanacak.

Altyapı hizmetlerinin (IaaS) de ötesinde NUMSPOT’un amacı, özellikle yazılım çözümleri ve hizmetler (SaaS) sağlayan bağımsız bir teknolojik platform (PaaS) sunmak. Bu platform üzerinden sunulan hizmetler, Docaposte’nin temel iş ihtiyaçlarına yönelik ve güvenilir çözümlerinden yararlanacak.

Bulut bilişiminin üç ana zorluk alanına (veri bağımsızlığı, dijital mimari güvenliği ve veri taşınabilirliği) yönelik çözümler sunmanın yanı sıra NUMSPOT, açık ve sürdürülebilir bir yaklaşımla müşterilere uzun vadeli çözüm, dengeli ekonomik koşullar ve taahhütlerinin tersine çevrilebilirliğini garanti ederek, bulut standartlarının Avrupa ayağını temsil edecek.

Son olarak NUMSPOT; yazılım şirketlerini, dijital hizmet şirketlerini ve start-upları içeren en yüksek küresel düzeyde konumlanmış Avrupa referans ekosistemini geliştirecek. NUMSPOT, Fransız ve Avrupa teknolojik inovasyonunu geliştirmek için başta Inria olmak üzere araştırma laboratuvarlarıyla da ortak çalışacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE