Dassault Systèmes ve Paris-Saclay Üniversitesi mutabakat anlaşması imzaladı

Dassault Systèmes, Fransa’nın önde gelen üniversitesi Paris-Saclay’e bağlı eğitim ve araştırma merkezi Ecole Normale Supérieure (ENS) Paris-Saclay ile bir mutabakat anlaşması imzaladığını duyurdu.

Mutabakat Anlaşması, sanal ikizlerin akademi ve araştırmada kullanımına ilişkin bilgi ve uzmanlığı artırarak sürdürülebilir inovasyonu hızlandırmayı amaçlıyor. Duyuru, üniversitenin otomatik üretim araştırma laboratuvarı LURPA’nın 40’ıncı yıl dönümü sebebiyle düzenlenen törende, kendisi de aynı okuldan mezun olan, laboratuvarın sponsoru Dassault Systèmes’in Başkan Yardımcısı ve CEO’su Bernard Charlès’in şahitliğinde yapıldı.

Mutabakat Anlaşması kapsamında ENS Paris-Saclay, Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformunu, üniversite müfredatı ve sürekli eğitim programlarının bir parçası olarak yeni ve inovatif öğrenim deneyimler sunmak için kullanacak. İki kuruluş, platformun en iyi uygulamalarını üniversitenin profesörleri ve araştırmacıları ile paylaşmak için birlikte çalışacak. Bu uygulamalar sağlık, altyapı ve şehirler ve imalat gibi sektörlere hitap eden multidisipliner derslerde deneyimsel öğrenme için kullanılacak.

Tüm bunlara ek olarak, Dassault Systèmes ve ENS Paris-Saclay, sanal ikizler konusundaki uzmanlıklarını birleştiren bir sanal ikiz düşünce kuruluşu oluşturacaklar. Kuruluşun amacı, ortak araştırma projeleri, teknik incelemeler, konferanslar ve diğer düşünce liderliği girişimleri ile eğitim, sağlık, sürdürülebilir inovasyon ve endüstride sanal ikizlerin tanımı ve kullanımına ilişkin ortak bir bilimsel vizyon sunmak.