Dassault Systèmes ve Cadence’den iş birliği

Dassault Systèmes ve Cadence Design Systems, entegre yeni nesil çözümleriyle kurumsal müşterilerinin yüksek teknoloji, ulaşım ve mobilite, endüstriyel ekipman, havacılık – savunma ve sağlık alanları da dahil olmak üzere, çoklu dikey pazarlarda yüksek performanslı elektronik sistemler geliştirmelerini sağlayacak stratejik bir ortaklığa imza attı.

Stratejik ortaklık kapsamında, Dassault Systèmes’in “3DEXPERIENCE” platformu ile Cadence “Allegro” platformu entegre edilerek kurumsal müşterilere çok disiplinli modelleme, kompleks yapıların simülasyonu ve optimizasyonu, bağlantılı elektronik sistemler alanlarında ortak çözümler sunulacak. Bu yeni multidisipliner çözümler sayesinde müşteriler, uçtan uca sistem geliştirme süreçlerini hızlandırırken tasarımların performansını, güvenilirliğini, üretilme kapasitesini, tedarik esnekliği, uyumluluğunu ve maliyetini optimize edebilecekler.

İki firmanın iş birlikçi sanal ikiz deneyimleri; elektronik ve mekanik ürün yaşam döngüsü yönetimi, iş süreci analitiği, çok disiplinli elektronik sistemlerin geliştirilmesi, mühendislik süreçleri ve izlenebilirlik alanlarında da çözümlerin bütünleştirilmesine imkan tanıyor. Bu bütünsel sanal modelle müşteriler; elektrik ve mekanik simülasyonu, üretim ve tedarik zincirinin yönetilmesi alanlarında eksiksiz ve gerçek zamanlı bir bakış açısı yakalayabiliyor. Ürün yaşam döngüsü boyunca “what-if” (varsayımsal) çalışmaları yaparak, karar alma süreçlerini iyileştiriyor, inovasyon süreçlerini hızlandırıyor.