Dassault Systèmes UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 6 tarihi bölgenin sanal ikizini yaptı

Dassault Systèmes’ın, “The Only Progress is Human” kampanyası ile sunduğu yeni eylem planı “Living Heritage” (Yaşayan Miras) kapsamında Almanya, Hindistan, Japonya, Meksika, Hollanda ve ABD ülkelerinden 32 öğrencinin oluşturduğu altı ekip; Colosseum, Babil’in Asma Bahçeleri, Konark Güneş Tapınağı, Pompeii, Porta Nigra ve Shuri Kalesi’ni Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformunu kullanarak sanal ortamda yeniden yarattı.

Dassault Systèmes mentorlarının rehberlik ettiği ve şirketin 3DEXPERIENCE Edu’su tarafından desteklenen öğrenci ekipleri, halihazırda endüstri tarafından küresel ölçekte kullanılan entegre modelleme, simülasyon, bilgi istihbaratı ve iş birliği uygulamalarını çalışmalarına hızla adapte ederek; bilimsel olarak doğru, verilerle zenginleştirilmiş ve tarihi alanlardaki yapılara dair yeni bir anlayış sunan sanal ikizler yaratmayı başardı. Hem görünen hem de görünmeyen unsurları temsil edebilen sanal ikizler; her yapının kısmen kaybolan, tamamen kaybolan veya zamanla hasar gören tasarımlarına ilişkin içgörüler sunuyor.

Öğrenci grupları 25-26 Haziran2022 tarihlerinde Paris’teki Cité de la Réussite’de “Living Heritage” kapsamındaki projelerini sergileyecek. Ayrıca projeler halihazırda Dassault Systèmes’in internet sitesi üzerinden görüntülenebiliyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE