Dahua’dan HY-SA20A duman dedektörü

Dünyanın önde gelen video merkezli IoT çözümleri sağlayıcılarından Dahua Technology, konut yangınlarına karşı HY-SA20A duman dedektörünü geliştirdi.

Dâhili pili sayesinde tek ünite içerisinde duman tespiti ve alarm işlevlerini birleştiren Dahua HY-SA20A bağımsız duman dedektörü, gelişmiş algılama teknolojisi sayesinde erkenden ve yüksek doğrulukta uyarı vererek yangın hasarlarını ve can kayıplarını önlemeye yardımcı oluyor.

Dahua HY-SA20A bölünmüş spektrumlu odacık tasarımıyla duman ile toz veya buhar arasında ayrım yaparak yanlış alarmları önlüyor. Cihazın her 9 saniyede bir ölçüm yapan gelişmiş elektronik sensörünün yüksek hassasiyeti sayesinde kullanıcılar alarmı duyduklarında gerçekten bir tehlike olduğuna emin oluyor. Bu da acil durumlarda tepki süresini kısaltıyor. HY-SA20A duman dedektörü 85dB düzeyindeki sesli alarmı ile evin her yerinden duyulabilecek güçlü bir uyarı verebiliyor. Bu sayede kullanıcılar gece uyurken veya oturma odasında TV izlerken bile tehlike uyarısını duyabiliyor.

Kurulumu son derece kolay olan ürünün dâhili pili tek şarjla 10 yıl boyunca çalışabiliyor. Pil azaldığında ise ürünün üzerindeki uyarı ışığı yanarak kullanıcıya haber veriyor. Ürün, uzun pil ömrü ve herhangi bir ayar gerektirmemesi sayesinde bakıma veya müdahaleye ihtiyaç duymadan uzun yıllar çalışabiliyor.