Çocuklar İçin Gelecek Projesi’nin birinci dönemi tamamlandı

Yazılım ve teknoloji firması Dijital Gen tarafından çocuklara artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve hologram gibi yeni nesil teknolojileri deneyimleme ve öğrenme imkanı sunmayı amaçlayan Ataşehir İlçe Milli Eğitim ve Ataşehir Kaymakamlığı’nın desteklediği “Çocuklar için Gelecek Projesi”nin birinci dönemi birinci dönemini tamamladı.

2022-2023 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla Ekim ayında resmen hayata geçirilen Çocuklar için Gelecek Projesi’nin iki aylık sürecinde İhsan Kurşunoğlu Ortaokulu, Hasan Leyli Ortaokulu, Celal Yardımcı Ortaokulu, Ali İhsan Hayırlıoğlu Ortaokulu, Mustafa Öncel Ortaokulu olmak üzere toplamda 5 farklı okulda 3 bin 25 öğrenciyle bir araya gelindi.

Dezavantajlı okullar olmak üzere ileride tüm Türkiye’de gerçekleştirilmesi planlanan projenin bir yıllık sürecinde olan Dijital Gen, bir milyon bütçe ayırdığı projede toplamda 60 okulda ve 8-13 yaş aralığındaki 36 bin öğrenciyi yeni nesil teknolojileri buluşturmayı hedefliyor.

Projenin çocukların yeni nesil teknolojileri yakından tanımalarına olanak sağladığını ifade eden Dijital Gen Kurucusu Sercan Kasım, “Projemizde, çocuklarımızın teknolojiye duydukları ilgiyi doğru yönlendirebilmek temel hedeflerimizden biri. Okullara gerçekleştirdiğimiz ziyaretimiz boyunca yeni nesil teknolojilere yönelik teknoloji haberlerini onlarla paylaşıyoruz, sohbet ediyoruz ve teknoloji alanında merak ettikleri konularda sorularını yanıtlandırıyoruz” dedi.

Ataşehir’de başlayan projenin ilerleyen dönemlerde farklı bölgelere, illere ve hatta ülke geneline yayılmasını hedeflediklerini vurgulayan Kasım, “Genlerimizdeki dijitali keşfetmek için eğitime katkıda bulunmak, katma değerli faaliyetlere yatırım yapmak kesinlikle gerekliydi. Projemizi destekleyen Ataşehir İlçe Milli Eğitim ve Ataşehir Kaymakamlığı’na teşekkür ederiz” diyerek sözlerine son verdi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE