Çocuklar için Gelecek Projesi başladı

Teknoloji firması Dijital Gen’in ‘’ Genlerindeki dijitali keşfet’’ mottosuyla Ataşehir Kaymakamlığı ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle hayata geçirdiği Çocuklar için Gelecek Projesi, 2022-2023 eğitim-öğretim yılı itibariyle ilkokul ve ortaokul öğrencilerini artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve hologram teknolojileri ile buluşturmak amacıyla başladı.

Çocuklar bu proje kapsamında yeni nesil teknoloji ürünlerini deneyimleme fırsatına sahip olurken, teknolojiyi nasıl daha verimli kullanabileceklerine dair farklı bakış açıları geliştirebilecekler. Dijital Gen bu projesiyle aynı zamanda etkinlik, yazılım ve teknoloji alanındaki meslek gruplarından, çocuklara yönelik teknoloji haberlerine kadar birçok konuya değinmeyi planlıyor. Çocukların ve gençlerin aktif katılım göstermesi ile gerçekleşecek etkinlikler, çocukların yazılım ve teknoloji alanında merak ettiklerine dair sorular sorabilecekleri, teknoloji hakkında sohbet edebilecekleri, yazılım ve teknoloji grup yarışmaları yapabilecekleri ortamın oluşmasını sağlıyor.

Dijital Gen kurucusu Sercan Kasım proje ile ilgili olarak, ‘’Yaratıcı fikirleri, heyecanları ve merakları ile geleceğimizin mimarı olacak çocuklarımızı gelecek teknolojileri tanıştırarak yeni nesil teknolojiler hakkında fikir edinmelerini sağlayabiliriz. Teknolojiyi her çocuk için mümkün kılmak için başladığımız projede, çocuklarda dijital teknolojilere yönelik farkındalık oluşturabilme fikri ise bu projeyi bizim için anlamlı kılıyor’’ dedi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE