Cisco’dan yeni güvenlik bulut stratejisine yönelik inovasyonlar

Cisco niteliği ve büyüklüğü ne olursa olsun her türlü kuruluşun güvenliğini ve bağlantısını sağlayan küresel, bulut tabanlı ve entegre bir platformu hayata geçirme planını açıkladı.

Şirket Cisco Güvenlik Bulutu’nu genel bulut bağımlılığı olmadan bütün BT ekosisteminin bütünlüğünü koruyacak ve sektörün en açık güvenlik platformu niteliği taşıyacak şekilde tasarlıyor.

Güvenlik Bulutu insanları ve cihazları bulundukları her yerden herhangi bir yerdeki uygulamalara ve verilere güvenli bir şekilde bağlamak için entegre bir deneyim sunacak. Uygun ölçekte tehdit önleme, algılama, müdahale ve düzeltme yetenekleri sağlayacak. Cisco bir süredir Güvenlik Bulutu yolculuğunu sürdürüyor ve güvenlik portföyündeki yeni inovasyonlarla ilerleme sağlıyor.

Yeni nesil Sıfır Güven modeli üzerinde çalışan Cisco, kullanıcı ve cihaz kimliğini, cihaz durumunu, güvenlik açıklarını ve izinsiz ele geçirme göstergelerini durmaksızın doğrulayarak gerçek sürekli güvenilir erişime imkân tanıyan çözümler üretiyor. Arka planda gerçekleşen bu akıllı denetimler kullanıcının güvenlik engeli olmadan çalışmasını sağlıyor. Cisco kullanıcı gizliliğini tehlikeye atmadan, etkili bir konum yetkili sunucusu olarak patent başvurusu yapılmış Wi-Fi parmak izi dahil olmak üzere risk tabanlı doğrulamaya yönelik daha az müdahaleci yöntemleri hizmete sunuyor.

Cisco, kullanıcılar oturum açtıktan sonra ortaya çıkan riski değerlendirmek amacıyla, tedarikçi firmalar arasında bilgi paylaşımı için açık Paylaşılan Sinyaller ve Olaylar standartlarını kullanarak oturum güven analizi oluşturuyor. Cisco bu teknolojinin bir Cisco Secure Access by Duo ve Box gösterimiyle ilk entegrasyonunu duyurdu.

Diğer inovasyonlar

Güvenli Edge: Cisco kuruluşların herhangi bir yerdeki kullanıcıları, nesneleri ve uygulamaları bağlamasını ve korumasını büyük ölçüde kolaylaştırmak amacıyla birleşik bir SASE (Secure Access Service Edge) çözümü olan Cisco+ Secure Connect Now ürününü sunmaktan heyecan duyuyor. Bu çözüm, müşterilerin bulutla yönetilen bir platform aracılığıyla SASE’yi hızla devreye almalarına ve günlük operasyonları kolaylaştırmalarına olanak sağlıyor.

Güvenli Operasyonlar: Cisco, her kuruluşa benzersiz tehdit ortamında özel araştırma olanağı tanıyan yeni bir Talos Intel İsteğe Bağlı Hizmeti sunmaya başladı. Cisco olay algılama ve müdahalesini hızlandırmaya yardımcı olmak üzere Cisco, Secure Cloud Analytics (Güvenli Bulut Analitiği) çözümünün SecureX’e otomatik uyarılar gönderme ve bu uyarıları MITRE ATT&CK ile eşleme becerisine yönelik geliştirmeler açıkladı.

Basitleştirme: Cisco yeni birleşik Güvenli İstemcisiyle portföyüne basitleştirme getiriyor. Uç noktaların yöneticiler ve kullanıcılar tarafından yönetilmesini kolaylaştıran ve AnyConnect, Secure Endpoint ve Umbrella’yı da içeren Cisco Secure aracılarının yarısı 2022 yılı ortasına kadar birleştirilecek ve bunlara zaman içinde diğer aracılar da eklenecek. Basitleştirme olanağı, Cisco Defense Orchestrator aracılığıyla sağlanan ve bulut ve şirket içi güvenlik duvarı yönetimini birleştiren yeni bulut tabanlı Güvenli Güvenlik Duvarı Yönetim Merkezi çözümünün ardından sunuldu.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE