Cisco’dan Ofise Dönüşü Güvenli Kılacak 3 Yeni Webex Cihazı

Cisco WebexOne’da, çalışanlara destek sağlayıp ofise dönüş sürecini güvenli hale getirecek üç yeni cihazı tanıttı. Webex Desk Camera, yapay zekâ özelliğiyle ev ve ofis için mükemmel bir seçenek… Webex Desk Hub, paylaşımlı masaüstü kullanımını basitleştiren yepyeni bir kategori ortaya koyuyor. Webex Desk ise gürültü önleme ve sanal arka planlar gibi, kullanıcıların istediği akıllı özelliklerle dolu.

CISCO, WebexOne’da uzaktan çalışanlara destek vermek ve ofise dönüşlerini güvenli hale getirmek için tasarlanmış iş birliği cihazları ürün grubunu genişlettiğini duyurdu. Akıllı Webex cihaz portföyümüze üç yeni cihaz katıldı: Webex Desk Camera, Webex Desk Hub ve Webex Desk.

Çalışmanın geleceğinin, hibrit çalışma adı verilen, uzaktan ve yerinde etkileşimlerin bir birleşimi olacağı açık. Hibrit işyeri ortamı şekillendikçe, evde, ofiste veya bunların arasında bir yerde olsanız dahi kesintisiz, akıllı deneyimler elde etmeniz önemlidir. Cisco’nun akıllı portföyünün geri kalanıyla birlikte açıklanan yeni cihazlar bu tür deneyimler sunuyor.
Müşterilerin ofis alanlarını yeniden değerlendirdiğini ve birçoğunun evden ve ofisteki paylaşımlı masalardan çalıştığı hibrit çalışma modeline geçtiğini belirttiğini ifade eden Cisco Orta Doğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Reem Asaad, şunları söyledi: “Evde ve ofiste kullanılabilecek iki yeni cihaz, Webex Desk Camera ve Webex Desk’in yanı sıra, sektörde bir ilk olan ve paylaşımlı alanlarda kişiselleştirilmiş çalışmaya imkan tanıyan yepyeni bir cihaz olan Webex Desk Hub’ı kullanıma sunduğumuz için heyecanlıyız.”

Bilgisayara dokunmadan sesi açıp kapatın

  • Webex Desk Camera. Yüz tanıma ve kullanım istatistikleri gibi, görüntülü konuşma portföyümüzden tanıdığınız akıllı özelliklerle donatılan Webex Desk Camera, ev ve ofis için mükemmel bir çözüm. Başka bir USB kameranın yapamadığı, sektörde öncü bir özellik olarak, artık bilgisayarınıza dokunmadan mikrofonunuzu sessize alıp sessizden çıkarabilirsiniz. Masaüstü ürün portföyümüzün geri kalanı gibi Webex platformundan güç alan BT departmanı, Desk Camera’yı, hiçbir güncellemeyi kaçırmamanızı ve her zaman destek alabilmenizi sağlayacak biçimde yönetebilir. Bunun anlamı, sürekli evrilen bir iş ortamında, iş gücü nerede olursa olsun, ihtiyaçların BT tarafından karşılanabilir olmasıdır.
  • Ön görünüm: Webex Desk Hub. Birçok şirketin ofis alanlarını yeniden değerlendirip yapılandırmasıyla,ofise geri dönüşün ardından çalışanlar için daha az masa alanı ve paylaşımlı masa kullanımı söz konusu olabilir. Yeni Webex Desk Hub sayesinde, uygun durumdaki herhangi bir masayı kişisel alanınız yapmanız son derece basit. Bu yeni cihaz kategorisi, şaşırtıcı kalitede görüntülü toplantılar ve telefon aramaları sağlayacak kadar güçlü olmakla kalmayıp, aynı zamanda kendi kameranız, kulaklığınız, ekranınız, dizüstü bilgisayarınız ve cep telefonunuz gibi, üretkenlik ve iş birliği için ihtiyaç duyduğunuz tüm eşyalarınızı eşleştirmenize, şarj etmenize ve bağlamanıza olanak tanıyor. Sistem, işlerinizi halletmenizi sağlayan tutarlı bir deneyim sunan bir zekâ içeriyor. Tüm bunların yanında Webex Desk Hub, dizüstü bilgisayarınız, yaka kartınız veya cep telefonunuzu kullanarak masa rezerve etmenize imkân veriyor. Webex Desk Hub, bildiğiniz paylaşımlı masa uygulamaları için temel düzeyde bir cihaz olmaktan çok, yepyeni bir çalışma biçimi için üretilmiş bir ürün.
  • Bu cihazın yalnızca kullanımı değil, aynı zamanda yönetimi de oldukça kolay. Webex Desk Hub, gerçek zamanlı çevresel verileri, doluluk verilerini ve masa kullanımı verilerini toplayarak yeni ofis alanının yönetilmesine yardımcı oluyor. Ayrıca, güvenli bir geri dönüş sağlamak için Webex Desk Hub’da dijital uyarı levhaları gösterebilirsiniz.

İzleyici ilgisini her zaman canlı

  • Ön görünüm: Webex Desk. Tıpkı “büyük kardeşi” Webex Desk Pro gibi, Webex Desk de “dikkat çekici sunum” adı verilen özelliğiyle, sunumlarınızın arka planına slaytlar veya videolar ekleyerek izleyicilerin ilgisini canlı tutmanıza olanak tanır. Bu özellik, toplantılara bağlanmanızı, ortak içerik oluşturmanızı ve ister evde ister ofiste olun, üretken kalmanızı sağlayarak daha iyi bir deneyimi mümkün kılar. Ürün, gürültü önleme, sanal arka planlar ve yüz tanıma gibi, kullanıcıların sık kullandığı özelliklere sahip hepsi bir arada bir ürün için rekabetçi bir fiyatla satışa sunulmaktadır. Ürünü birincil ekranınız olarak kullanabilir ve her türlü toplantı hizmetine bağlanabilirsiniz. Yüksek kaliteli kamera, mikrofon ve hoparlörleri sayesinde kurulumu son derece kolaydır ve herhangi bir BT bilgisi veya teknik bilgi gerektirmez. Birkaç dakika içinde kullanıma hazır hale gelir.