Cisco’dan dijital atılım projesi

Cisco, teknoloji alanında istihdamı teşvik eden, gençlere ve kadınlara yönelik bir projeye imza attı. Pandeminin de etkisiyle giderek dijitalleşen iş ortamında, dijital yetkinliklerini geliştirmeyi ve iş gücü piyasasına entegrasyonlarını sağlamayı hedefleyen “Dijital Atılım Gençler ve Kadınlar için Yeni Nesil İşer” adlı proje, 26 Ocak-28 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Toplum Gönülleri Vakfı ve Technologist Women Platformu’nun iş birliğiyle ve Cisco Networking Academy aracılığıyla yürütülen projeye, çoğunluğu üniversite öğrencileri ve yeni mezunlardan oluşan bin 700 kişi katıldı. Projenin ilk etabında, 4 hafta süren çevrim içi uygulamalı bir “IoT ve Siber Güvenlik Analisti” eğitimi verildi. Şubat ayında çevrim içi gerçekleştirilen oturumlarda da Cisco Networking Academy Siber Güvenlik Temelleri, IoT Güvenliği ve Veri Analizi-Yapay Öğrenme konuları ele alındı. Python ve IoT eğitimleri ise asenkron gerçekleştirildi.

Profesyonel NetAcad eğitmenleri ve Cisco teknik çözüm mimarlarının yanı sıra akademisyenlerden ve sektörün önde gelen profesyonellerinden verilen eğitimleri başarıyla tamamlayan katılımcılar için Cisco paydaşlarının sektörel iş ortakları ile yapılan iş birliğiyle “dijital staj” fırsatı da sunuldu. Sürecin sonunda ise 42 katılımcı, “Dijital Staj Sertifikası” almaya hak kazandı.

Dijital Atılım’ın halen devam eden yeni ayağında ise programlama eğitimleri veriliyor. Haziran ayının sonuna kadar devam edecek derslerde, programlama eğitimlerinin yanı sıra sektörden uzmanlarla, liderlik, proje yönetimi, block chain, design thinking, inovasyon gibi başlıklarda deneyim oturumları da düzenlenecek.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE