Çevre ve Enerjide Yenilenebilir Teknolojiler TEKNOFEST’te!

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları kapsamında SANKO yürütücülüğünde düzenlenen Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması’nda gençler dünyanın geleceği için çalışıyor.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ile çevreye duyarlı uygulamalar konusunda farkındalığın artırılarak toplumda enerji verimliliği kültürünün oluşturulması amaçlanan yarışma için son başvuru tarihi 20 Kasım olarak açıklandı.

Çevre ve Enerji Teknolojileri yarışması kapsamında, toplumda yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ve enerji verimliliği kültürü oluşturulması, verimlilik ve çevre konularında farkındalığın artırılarak yenilikçi ve teknolojik fikirlerin geliştirilmesi hedefleniyor.

Lise seviyesi ve üniversite & üzeri seviyesi olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen yarışmaya Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören tüm lise ve üniversite öğrencileri ile mezunlar katılabiliyor. Lise seviyesinde birincilik ödülü 30 bin TL, ikincilik ödülü 20 bin TL, üçüncülük ödülü ise 10 bin TL değerinde olurken, üniversite ve üzeri seviyesinde birinci olan takımları 40 bin TL, ikincileri 30 bin TL, üçüncüleri ise 10 bin TL’lik ödüller bekliyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE