Cemal Gemci: “Faaliyetlerimize uzaktan devam ettik”

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından düzenlenen 2021 Siber Güvenlik Haftası’nda Dijital Gündem’e konuşan Cymsoft Genel Müdürü Cemal Gemci, bünyesinde bulunduğu firmanın siber güvenlik alanında 2021 yılında ki faaliyetlerinden ve 2022 yılına ilişkin planlarından bahsetti.

Cymsoft olarak kurgularını hep uzaktan kuruluma göre yaptıklarını ve bunun pandemi döneminde avantaj sağladığını söyleyen Cemal Gemci, “Her şeyi uzaktan yapıyorduk. Biz aslında faaliyetlerimize devam ettik. Bilgi güvenliği yönetim sistemi yazılımımız var. Uyum yazılımımız ve KVKK uyum yazılımlarımız var. Bütün bunların da sunumunu, tanıtımını, müşteri görüşmelerini hep uzaktan yapmaya göre kurgulamıştık. O nedenle pandemi bizi çok etkilemedi. Biz yine faaliyetlerimize devam ettik. Ama tabi müşteri görüşmeleri pek yapılamadı. Yavaş yavaş dönüyoruz inşallah” dedi.

2022 yılında bir belirsizlik olduğunu ifade eden Gemci, “Bizim şansımız şu: biz Türk lirası satışımızı yapıyoruz. Yazılım sattığımız için ithal girdimiz yok. Tek maliyetimiz insan gücü. Emek satıyoruz. Bilgi satıyoruz. Hal böyle olunca bizi biraz daha az etkiler. Satışlar düşer mi? Düşer muhtemelen. Ama dolardaki olan bu yükseliş ve belirsizlik sektörü çok etkileyecek görüşündeyim” diyerek sözlerini tamamladı.

VİDEO: 59
BAŞLIK: Cemal Gemci: “Faaliyetlerimize uzaktan devam ettik”
KONUŞMACI: Cemal Gemci – Cymsoft Genel Müdürü
RÖPORTAJ: Oğuz Eren Ege