Çelik: “24 bankanın 16’sıyla çalışır hale geldik”

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Dijital Gündem’e konuşan Barikat Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Çelik, firma olarak kamu ile yapmış oldukları iş birliklerinden, siber güvenlik alanında 2021 yılındaki faaliyetlerinden ve 2022 yılında siber güvenlik alanına yönelik planlarından bahsetti.

Barikat’ın kurulduğu ilk yıllardan bu yana kamunun birçok iştirakiyle aslında çok büyük projeler yapmış bir firma olduğunu belirten Ramazan Çelik, “Hemen hemen kamudaki bütün organizasyonlarla çalışıyoruz. 14 senedir bütün kurum ve kuruluşlarla yürüttüğümüz ortak çalışmalar, projeler bulunuyor” dedi.

2021yılında Barikat’ın özellikle yurtdışındaki yatırımlarını artırdığını söyleyen Çelik, “Katar’daki yaklaşık bir buçuk, iki senedir faaliyet gösteren şirketimiz çok iyi noktalara geldi. Azerbaycan’da yine çok büyük kontratlar imzaladık ve 24 bankanın 16’sıyla çalışır hale geldik” ifadelerini kullandı.

“2022 yılındaki temel hedefimiz; bölgesel bir MSSB firması haline gelmek. Dolayısıyla yurtdışındaki yatırımlarımızı daha da büyütüp, buralarda daha fazla projeler yapmak istiyoruz. Türkiye’de yaptığımız işlerimizi buralarda kopyalamak istiyoruz” diyen Çelik, ayrıca dijital ortamda siber güvenlikle ilgili servisleri ve ürünleri global pazara taşımakla ilgili çalışmalarını büyüteceklerini dile getirdi.

VİDEO: 82
BAŞLIK: Çelik: “24 bankanın 16’sıyla çalışır hale geldik”
KONUŞMACI: Ramazan Çelik – Barikat Genel Müdür Yardımcısı