Casper Türkiye’de anakart üretimine başladı

Casper, 34 bin 500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu teknoloji üssünde telefon ve bilgisayar üretiminden sonra anakart üretimine başladı.

Son teknolojiye sahip makine ve ekipmanlarla teçhiz edilmiş iki üretim hattı ve dört üretim bandında, yaklaşık 1.200 çip ve komponentten oluşan anakartlar CKD hatlarındaki bu son teknoloji makineler ile uluslararası endüstriyel standartlarda üretiliyor. Üretim öncesi hassas test ve ölçümlerden geçen yüksek kaliteli elektronik parçalar, sırasıyla çeşitli kontroller ve testlerde geçiriliyor ve SKD bantlarına iletiliyor.

Son yıllarda atılan en önemli adımlardan birini de telefon üretimi oluşturuyor. Bu anlamda teknoloji üssünde yılda 500 bin adet telefon ve tablet üretim kapasitesine sahip olan Casper da Türk mühendislerinin imzasını taşıyan tamamıyla yerli telefon üretimini gerçekleştiriyor. Birçok “Dayanıklılık, Yaşlandırma ve Fonksiyon” testlerinden geçip Casper mühendislerinden onay almış pilot üretim numuneleriyle aynı standarttaki binlerce telefon SKD bantlarında üretiliyor.