Bulutistan’ın siber güvenliğine global onay

Bulutistan, bütün büyük bulut servis sağlayıcılarında bulunan Cloud Security Alliance STAR güvenlik sertifikası aldı. Böylece Bulutistan, CSA STAR sertifikası alan “Türkiye merkezli ilk bölgesel bulut servis sağlayıcısı” unvanına sahip oldu.

CSA’nın sunduğu en önemli kurumsal sertifikaların başında Bulutistan’ın aldığı STAR geliyor. Security, Trust, Assurance ve Risk kavramlarının bileşiminden oluşan bu sertifika; “Hyper Scaler” adı verilen uluslararası bulut hizmet sağlayıcıları seviyesinde bir bulut güvenliğini müşterilerine sağlayabildiğinin göstergesi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Bulutistan Kurucu Ortağı ve CEO’su Begim Başlıgil, “Bulutistan 2021 yılında başladığı kurumsal olgunluğunu arttırma projeleri sonucunda hem sistemsel, hem teknolojik hem de altyapı tarafında yaptığı yatırımlarla hizmet seviyesini en tepeye taşıdı. Artık biz de Hyper Scaler kurumlardan biri haline dönüştük. Bu sertifikanın ön koşulu olan ISO27001 ve ISO27017 şartlarını sağlamış olduk. Bulutta Bilgi Güvenliği konusunda dünyanın en büyük hizmet sağlayıcılarından alınan hizmetle bizimkisi arasında hiçbir fark kalmadı. Türkiye’nin bölgesel bulut servis sağlayıcısı olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE