Bulutistan ve Robomotion’dan iş birliği

Türkiye’nin ilk yerel bulut sağlayıcı firması Bulutistan, yerli robotik süreç otomasyonu platformu olan Robomotion RPA ile önemli bir iş birliğine imza attı.

Bulutistan ve Robomotion gerçekleştirdikleri iş birliği kapsamında, Türkiye’de ilk defa hayata geçirilecek modelle KOBİ’ler ve startup’lara yatırım ve maliyet avantajı sağlayarak RPA teknolojisine daha kolay ve hızlı bir şekilde erişim imkanı sağlayacak. Robomotion, Bulutistan’ın da desteğiyle bulut altyapısının gücünü birleştiren interaktif çözümler üretmeyi hedefliyor.

Bulutistan CEO’su Begim Başlıgil bilişim ekosisteminde bir ilke imza attıklarını belirterek, “Bulutistan olarak teknoloji erişimini kolaylaştırmak ve kullanım maliyetlerini şeffaf hale getirmek için önemli çalışmalar yürüyoruz. Her şirketin doğasında ticari olmak vardır ama kurulduğu ve gelişimini sürdürdüğü ülkeye ve ekonomisine katkı sağlamak bizler gibi girişimcilerin sahip çıktığı değerlerden biri olmalıdır. İşte biz de bu yaklaşımın bir parçası olarak Robomotion ile bu değerli projeye imza attık. Gelişime açık olan ve dijitalleşme noktasında hedefleri olan ve kaynakları kısıtlı olan tüm şirketler artık Robotik Süreç Otomasyonu’nu iş süreçlerine kolayca entegre edebilecek” dedi.

Robomotion Kurucu Ortağı Faik Uygur ise, “Sadece Türkiye’de değil dünyada da RPA araçlarının doğrudan erişimi kısıtlı hale geldi. Bulutistan ile ortaya koyduğumuz vizyonla RPA çözümünü giriş maliyeti olmadan KOBİ’ler ve startup’lar için daha erişilebilir bir hale getirmek istiyoruz. Bununla birlikte şirketlere kullandıkça öde seçeneği sunarak etkili ve ön görülebilir bir maliyetlendirme yaratmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE