Bulutistan ve ICT Teknoloji’den bilişim projelerine yönelik iş birliği

Bulut sağlayıcı firması Bulutistan, bilişim ve yazılım dünyasına yeni çözümler getirmek adına ICT Teknoloji ile iş birliğine imza attı.

Bu iş birliği kapsamında, bilişim sektöründe yenilikçi projeler hayata geçirilerek sektördeki mevcut kalite algısının üzerine çıkılması amaçlanıyor. Bulutistan ve ICT Teknoloji iş birliğinin temel hedefi, diğer iş birlikteliklerine nazaran kullanıcıların odak noktasının tamamıyla bulut hizmetleri olmasını sağlamak. Bu hizmetlere ek olarak genç ve dinamik nüfusun desteğiyle daha efektif ve etkili hizmet çerçevesinde sürdürülebilir değer yaratmak.

İş birliğine ilişkin açıklama yapan Bulutistan Kurucu Ortağı ve CEO’su Begim Başlıgil, “Daha güçlü, ortak değer yaratan ve birlikte geleceğe yürüyen bir ekosistem geliştirme vizyonunu benimsiyoruz. İşte bu noktada önemli bir güç birliğini daha başlatıyoruz. Sektörümüzün başarılı ve vizyoner şirketlerinden ICT Teknoloji ile yaptığımız iş birliğinde veri ana odağımız olacak ve onun etrafında oluşacak projelere kalite ve sürdürülebilirlik anlamında imzamızı atacağız” dedi.

ICT Teknoloji Kurucu Ortağı Nihat Aydemir ise, “Teknolojinin, verinin ve bulut hizmetlerinin özellikle pandemiyle beraber çok kritik ve önemli bir noktaya adım attığı dönemdeyiz. İş sürekliliğini arttırmak, donanım tasarrufu yapmak, hızlı ve doğru hizmet alabilmek adına bu tür iş birliklerinin büyük önem arz ettiğini söyleyebiliriz. Bu kapsamda Bulutistan ve ICT Teknoloji’nin güçlerini birleştirmesiyle hem teknoloji hem de bilişim alanında yenilikçi ve çözüm odaklı hizmetler üreterek globalleşen dünyada fark yaratmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.