Bulutistan ve DScience’dan güç birliği

Türkiye’nin ilk ve lider yerel bulut sağlayıcı firması Bulutistan, DScience ile önemli bir iş birliğine imza attı. Müşterilerine sürdürebilir ve kaliteli çözümler sunmayı hedefleyen iki şirketin güçlerini birleştirmesi yeni projelerin hayata geçmesini de destekleyecek.

Türkiye’de girişimcilik ekosistemi odağında büyüme hızı ve teknoloji ihracatıyla son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Bulutistan ve DScience’ın iş birliğinin temel hedefi, diğer iş birlikteliklerine nazaran kullanıcıların odak noktasının tamamıyla bulut hizmetleri olmasını sağlamak. Bu hizmetlere ek olarak genç ve dinamik nüfusun desteğiyle daha efektif ve etkili hizmet çerçevesinde sürdürülebilir değer yaratmak. Bu bağlamda, Global Bulut Bilişim alanında her iki tarafın da müşteri ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen hizmetleri doğru analiz ederek buna uygun çözümleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunması amaçlanıyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Bulutistan Kurucu Ortağı ve CEO’su Begim Başlıgil, ekosistemin gelişimi için çalıştıklarına dikkat çekerek, “Bulutistan olarak büyürken ekosistemi de büyütmek hedefindeyiz. Güvenilir ve sağlıklı bir ekosistem için tüm çabamız… Kendi alanında değer katan işler ortaya koyan DScience ile yaptığımız iş birliğinde, veri ana odağımız olacak ve onun etrafında oluşacak projelere kalite ve sürdürülebilirlik anlamında güzel işlere imzamızı atacağız” dedi.

DScience Kurucu Ortağı Özgür GÜNYEL ise, “DScience olarak, şirketlerin bulut teknolojisi alt yapısında dijital dönüşüme geçiş aşamasındaki ortaya çıkan endişelerine çözüm üretiyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre maliyetleri düşürerek yönetimi kolaylaştırıyor, gereksinimleri hızlı karşılıyor ve zamandan tasarruf sağlıyoruz. Bu dinamizme ayak uydurmak, tüm bu değişimleri yakından takip edip şirketine değer katma süreçlerinde çeviklik arayanlar bu iş ortaklığından verimlilik alacaklardır” ifadelerini kullandı.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE