Bulut iş yükü güvenliği pazarının lideri Trend Micro oldu

Siber güvenlik alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Trend Micro, IDC’nin “2021 Yılı Dünya Genelinde Bulut İş Yükü Güvenliği Pazar Payları: Maceraya Hazırlanın” başlıklı raporuna göre hızla büyüyen bulut güvenliği pazarında lider konumunu sürdürdü.

Trend Micro’nun hızla gelişen bulut güvenliği pazarında liderliğini korumasında Trend Micro Cloud One platformu etkili oldu. Karmaşıklığı artıran ve siber saldırı yüzeyini genişleten iş açısından kritik bulut tabanlı uygulamalar için üst düzey güvenlik sağlayan Trend Micro Cloud One platformu, bulut güvenliği ve operasyonel işleyiş hakkında görünürlük sunarken altyapıya yönelik tehditlerin, risklerin ve hatalı yapılandırmaların tespit edilmesine olanak tanıyor. Trend Micro Cloud One dosya ve nesne depolama, iş yükleri ve sanal makineler, bulut ağları ve sanal özel bulut ve buluta özel uygulamalar için ileri düzey güvenlik sağlıyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Trend Micro Türkiye Teknik Lideri Burçin Olgaç, “IDC pazar payı raporuna göre dünya genelinde kuruluşlar geçtiğimiz yıl bulut güvenliğine 2,2 milyar dolar harcarken yaklaşık yüzde 18’i Trend Micro ile iş birliğine gitti. Otomatik, esnek ve hepsi bir arada platformumuz kritik dijital dönüşüm girişimlerini güvence altına almak için ihtiyaç duyulan basitlik ve üstün koruma dahil tüm özellikleri sunuyor. Son 10 yıldır bulut güvenliği alanında yapılan yatırımlar Trend Micro’nun lider konumunu güçlendirmeye devam ediyor” dedi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE