Boodio’da yayınlanacak ilk koleksiyonlar belli oldu

Yayıncılık sektörünün temel sorunlarını çözmek amacıyla kurulan Boodio Blokzincir’de NFB formatıyla yayınlanacak ilk koleksiyonlar açıklandı.

Yayıncılık ekosistemini blok zinciri teknolojisiyle yeniden şekillendirecek olan NFB yani non-fungible books formatı, eser sahiplerinin saniyeler içinde telif alabilmesini, ikincil satışlardan gelir elde edebilmesini ve eserleri dijital varlıklarla fonlanabilmesini sağlıyor. NFB’leri satın alan okurlar ise, sonrasında eseri dilediği fiyattan satabiliyor veya kiraya verip gelir elde edebiliyorlar.

Boodio’ya özgün eserler

Küresel yayıncılık sektörünün en büyük fuarı olan Frankfurt Kitap Fuarı’ında Boodio Blokzincir’i global yayıncılık sektörüyle tanıştırdıklarını söyleyen Boodio International Blockchain Publishers Network kurucusu Mehmet Arsantunalı, paylaştığı bir tweet dizisi ile platformda yayımlanacak ilk koleksiyonları duyurdu.

Boodio Blokzincir’de yayımlanacak ilk NFB koleksiyon Rıfat Ilgaz’a ait 99 farklı eser olacak. Koleksiyonda ilk defa yayımlanacak 3 öykü ve 1 şiir de yer alacak.

Metin Üstündağ’ın yeni eseri “Sevişgenler”, Boodio Blokzincir aracılığıyla ilk defa okurları ile buluşacak. Üstündağ’ın eseri, NFB formatında sınırlı sayıda basılacak.

Rewhat Arslan’ın “Müfredat Çocuğu” adlı eseri de Boodio kullanıcıları için sınırsız sayıda üretilecek bir NFB serisi olacak.

Ünlü karikatürist Serkan Altuniğne de yepyeni bir NFB koleksiyonu ile Boodio ekosistemine katılacak.

Kullanıcılar tüm NFB koleksiyonlarına Boodio iOS ve Android uygulamaları üzerinden erişilebilecekler ve alım-satım-kiralama işlemlerini Boodio Blokzincir Platformu’nun dijital varlığı Bodi Coin ile gerçekleştirebilecekler.

Kaynak: https://www.dijitalekonomi.com.tr/

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE