Boğaziçi Ventures’ın yeni yapay zekâ yatırımı: NUREPLY

Girişim sermayesi şirketi Boğaziçi Ventures, yapay zekâ alanındaki yatırımlarına 200 bin dolar tutarındaki yatırımı ile Nureply’ı da dahil etti.

Nureply, yapay zekâ temelli ilk kez temas edilecek (cold outreach) müşteriler için oluşturulan kampanyaları benzersiz ve etkili hale getirmek için kişiselleştirilmiş e-postalar hazırlanmasını sağlıyor. Aynı zamanda kampanyaların yönetimi, duygu analizi ve CRM gibi özellikleri de barındıran ürüne özellikle büyük kurumların ilgisi oldukça yüksek.

Nureply Kurucusu Onur Geneş, “Eski bir yazılım ajansı sahibi olarak kendi halkanız ve referanslarınız dışında müşteri bulmanın ne kadar zor olduğunu yaşayarak tecrübe ettim. Nureply ile tüm ajans sahiplerinin sorunlarını, modern teknolojiler kullanarak çözmek en büyük hedefimiz. Zamanın en değerli olduğu günümüzde, her an kullanabileceğiniz bir asistan olarak yapay zekâyı kullanmak tüm sürecinizi kısaltarak, kısa zamanda büyük dönüşler almanıza yardımcı olacak. Boğaziçi Ventures’ın yaptığı bu değerli yatırımla global operasyonumuzu her gün daha ileri taşıyıp SaaS modelimizi yeni yeteneklerle genişletiyor olacağız. Boğaziçi Ventures ailesine katıldığımız için çok heyecanlı ve mutluyuz” dedi.

Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Üyesi Barış Özistek ise, “İş insanları olarak hepimiz hemen her gün birçok pazarlama odaklı e-postalar alıyoruz. Ciddi bütçeler harcanarak, özenle hazırlanmış pazarlama kampanyalarının önemli bir iletişim mecrası olan e-postaların konusu ya da ilk cümlesi bile daha okunmadan silinmelerine neden olabiliyor. E-posta ile pazarlamanın önemi her geçen gün artıyor ve Nureply’ın yapay zekâ temelli teknolojisi, e-posta ile pazarlama alanında büyük bir fark yaratma söz konusu, bu da bizim ‘disruptive innovation’ odaklı yatırım stratejimize çok uygun oluyor. Nureply’ın geliştirdiği yapay zekâ temelli ürünün bu kadar kısa sürede binlerce müşteriye ulaşmasının sebebi de bizim yatırım yapma kararımız ile aynı. Bu iletişim mecrasının geleceğine inanıyoruz ve Nureply’ın sunduğu kişiselleştirilmiş e-posta üretebilen ürünün hem fikrine hem de bu fikri başarı ile hayata geçiren teknolojisine inanıyoruz. Nureply bu uzun yolculuğunda bizlerle yola devam edeceği için çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE