BitMEX, TRON ağında USDT desteği başlattı

Global kripto para borsası BitMEX, kullanıcılarına çoklu ağ desteği sağlamaya başladı.

Borsa ilk etapta, Ethereum ağına ek olarak TRON ağında (diğer adıyla USDT-TRON veya USDT TRC-20) USDT desteği ekledi. Bu ekleme, kullanıcıların tercih ettikleri ağ üzerinden USDT gönderip almasına ve seçilen ağa bağlı olarak daha düşük ücret ödeyip, daha hızlı işlem yapmasına olanak tanıyor. BitMEX, Solana gibi diğer ağlar için de önümüzdeki haftalarda destek sağlamaya başlayacak.

BitMEX’te çoklu ağ USDT desteği kullanıma girdiğinde, kullanıcılar tercih ettikleri ağ (Ethereum veya TRON) üzerinden USDT yatırıp, çekebilecek. Örneğin, bir kullanıcı bin USDT ERC-20 ve 300 USDT TRC-20 yatırırsa, depozito tek bir varlığı yansıtacak, yani kullanıcının Cüzdanı bin 300 Tether bakiyesi gösterecek.

Kullanıcılar, USDT bakiyelerini tamamladıktan sonra, USDT marjlı herhangi bir kripto türev sözleşmesini (bu ETHPOW listesi gibi) alıp satabilecek. Bunun yanı sıra Tether’lerini dönüştürebilecek. Ayrıca kullanıcılar, Tether türünden bağımsız olarak USDT ile eşleştirilmiş spot ticaret kripto para birimlerini de alabilecek.

Öte yandan BitMEX kullanıcıları, Tether yatırmak için hangi ağı kullanırsa kullansın, USDT’yi BitMEX’ten ERC-20 veya TRC-20 biçiminde çekebilme imkanına sahip olacak. Örneğin, bir kullanıcı BitMEX’e USDT ERC-20 yatırıp, daha sonra bu USDT’yi geri çekmek istediği takdirde Tether token’larını TRON ağı üzerinden çekebilecek.

BitMEX, önümüzdeki haftalarda ve aylarda USDT yatırma ve çekme işlemleri için mevcut ağlarını daha da genişletecek. Borsa, eylül ayı içerisinde Solana ağında da USDT desteği eklemeyi planlıyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE