Bitget’ten FTX kullanıcıları için 5 milyon USD Builders Fund

Global kripto para borsası Bitget, FTX çöküşünde sıkıntı yaşayan ortaklara, influencer’lara ve profesyonel traderlara yardım etmeyi amaçlayan 5 milyon dolar değerinde Builders Fund ayırdığını duyurdu.

Piyasa bir hafta içinde FTX’in çöküşüne tanık oldu ve daha da kötüsü borsa, ABD’de iflas koruması için başvuruda bulunduktan sonra cüzdanlarının saldırıya uğradığını duyurdu. Şirkette kalan fonlar tamamen silindi.

Bitget, FTX olayından muzdarip olan iş ortaklarını, influencer’ları ve profesyonel traderları desteklemek için 5 milyon dolar Builder Fund ayırdı. Bu iş ortakları, gerekli kimlik bilgileriyle Builder Fund’dan finansal yardım için başvurabilirler.

Bitget Yöneticisi Gracy Chen, Twitter’da yaptığı paylaşımda, “Masum kurbanlara yardım etmek için 5 milyon dolarlık bir Builders Fund hazırladık. Ayrıca, korkulu piyasaya bir mesaj iletmek için bu girişimi başlatmak istiyoruz. Bitget ve diğer birçok aktif kurucu, kripto dünyasını geliştirmek için hala çok çalışıyor. Bu karanlık zamanda güçlerimizi birleştirmeli, birbirimize yardım etmeli ve şafağı beklemeliyiz” dedi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE