Bitdefender VBSpam testinde birinci oldu

Dünyanın önde gelen sertifika kuruluşlarından Virus Bulletin tarafından gerçekleştirilen VBSpam testlerinin 2022 son çeyrek sonuçları açıklandı. VBSpam testlerinde global siber güvenlik lideri Bitdefender Antivirüs dahil olmak üzere 11 siber güvenlik şirketinin e-posta koruma teknolojileri test edildi. E-posta güvenlik çözümlerinin performansını ve hizmetlerini ölçen VBSpam testinde Bitdefender E-Mail Security teknolojisi, tüm karşılaştırmalı testlerden başarıyla geçerek alanında lider olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Virus Bulletin tarafından gerçekleştirilen VBSpam sertifikası, güvenlik yazılımı analizinde dünyada verilen en üst düzey sertifika olarak kabul ediliyor. Bitdefender Antivirüs, Virus Bulletin tarafından şimdiye kadar gerçekleştirilen tüm karşılaştırmalı testlerde VBSpam sertifikası kazanmaya hak kazanan tek şirket oldu. Gerçekleştirilen testlerde global siber güvenlik lideri Bitdefender tarafından geliştirilen Bitdefender E-Mail Security teknolojisi, spama düşen maillerde yüzde 99,98’lik bir yakalama oranı ve kötü amaçlı yazılım ekleri olan e-postalarda yüzde 100’lük bir başarı oranı elde etti.

Kimlik avı saldırılarını yakalama konusunda en iyi performans gösteren teknolojinin Bitdefender E-Mail Security olduğunu söyleyen Virus Bulletin, VBSpam Test Yöneticisi Ionuț Răileanu, “Bitdefender, 2009 yılında beri VBSpam test programına katılıyor ve testlerin başlangıcından bu yana katıldığı her testte başarılı oldu. Aralık 2022 VBSpam test raporuna göre Bitdefender birinci sırada yer alırken kimlik avı saldırılarına karşı da en iyi performansı gösterdi” açıklamasında bulundu.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE