Birçok kümelenme üyesi üreticiyle büyük projelere imza attık

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından düzenlenen 2021 Siber Güvenlik Haftası’nda Dijital Gündem’e konuşan CyberArts Genel Müdürü Erdem Eriş, bünyesinde bulunduğu firmanın siber güvenlik alanında 2021 yılında ki faaliyetlerinden ve 2022 yılına ilişkin planlarından bahsetti.

“Biz aslında kurulduğumuz ilk günden beri birçok büyük kuruma, siber güvenlik ve bilgi güvenliği çalışmalarında yol arkadaşlığı yapmak, onların insan kaynakları, süreçler ve teknolojiler tarafındaki eksiklerini sürekli gözlemleyerek, değişen tehditler doğrultusunda da hep güncel kalmalarını sağlayarak, sürdürülebilir bir siber güvenlik stratejisi inşa etmeleri için çabalıyoruz” diyen Erdem Eriş, 2021’de de bunları yapmaya devam ettiklerini belirtti.

Her geçen sene biraz daha büyüdüklerini ve biraz daha büyük kurumlarla çalıştıklarını vurgulayan Eriş, “Hem ürünler hem hizmetler tarafında da tabi ki kurucu üyelerden birisi olarak, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nde mümkün olan tüm projelerde sürdürülebilirliğini ispat etmiş, CyberArts’ın siber dünyada sanat yapma felsefesine de uygun ürünler, teknolojiler, geliştiren firmaları pozitif ayrımcılığa tabi tutarak önceliklendiriyoruz. Dolayısıyla bu sene de yine birçok kümelenme üyesi üreticilerimizle büyük projelere imza attık. Biz bu projelerin hem insan kaynağı tarafı, hem süreçler tarafı, hem de teknoloji tarafını doğru konumlandırarak, sürdürülebilir bir yapı kurmaya gayret ediyoruz. Arkasından da bu teknolojilerin yine kurulması, devreye alınması, desteğinin verilmesi kısımlarında da üreticilerimizi tamamlıyoruz. 2021’de bu anlamda çok başarılı işlere imza attığımızı söyleyebilirim” dedi.

2022’de de bu çalışmalarını daha da hızlandırarak, burada ki üye firmalarla beraber yurtdışında da büyük projelere imza atmayı istediklerini söyleyen Eriş, “Benim CyberArts’ı kurmadan önceki uluslararası bir yönetim geçmişimde olduğu için bunu hep hayal ettim. 2022’de bunun zamanının geldiğini görüyorum. Umarım bir uluslararası açılımla beraber Ortadoğu’da, Afrika’da, Avrupa’da, Uzakdoğu ve Amerika’da da network’ümüzü de kullanarak kümelenme üyesi firmalarla oralarda da başarılı işlere imza atmayı arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

VİDEO: 60
BAŞLIK: Birçok Kümelenme Üyesi Üreticiyle Büyük Projelere İmza Attık
KONUŞMACI: Erdem Eriş – CyberArts Genel Müdürü
RÖPORTAJ: Oğuz Eren Ege