Birçok farklı harita tek bir uygulamada

HUAWEI Petal Haritalar, geliştirdiği “Hava Durumu”, “COVID-19”, “Video”, “Yangın” ve “Çevrim Dışı Haritalar” ile birçok farklı haritayı tek bir uygulamada birleştiriyor.

Hava Durumu Haritası sayesinde Petal Haritalar kullanıcıları, bulundukları konuma ait hem anlık hem de 14 günlük hava durumu bilgilerine kolayca erişebiliyor. Bu sayede kullanıcılar, hızla değişen hava koşullarına karşı her zaman hazırlıklı olabiliyor. Ek olarak kullanıcılarının özellikle de ani hava değişimleri halinde, yağışlara ve diğer hava şartlarına uygun tedbirleri önden alabilmeleri için otomatik hava durumu bildirimleri gönderiyor.

COVID-19 Haritası, kullanıcılara merak ettikleri ülke ve bölgedeki güncel COVID-19 verileri hakkında hızlıca bilgi sahibi olma olanağı sunuyor. Kullanıcılar, COVID-19 Haritası üzerinden merak ettikleri ülkeye tıklayarak güncel yeni vaka ve toplam vaka sayıları gibi bilgilere kolayca erişebiliyor.

Petal Haritalar kullanıcıları, Video Haritalar içeriği sayesinde New York Times Square’den Trabzon Akçaabat Limanı’na kadar diledikleri bölgeden canlı yayınları izleyebiliyor. Yangın Haritaları ile ise kullanıcılar, tüm dünyada gerçekleşmiş yangınlar hakkında bilgi alabiliyor ve diledikleri bölgede hangi zaman aralığı içerisinde yangın yaşandığını öğrenebiliyorlar.

Petal Haritalar, Çevrim Dışı Haritalar özelliği ile kullanıcılarına internet bağlantıları olmadığı zamanlarda bile diledikleri yere kolayca ulaşmalarını sağlıyor. Kullanıcılar önceden indirdikleri farklı bölgelere ait haritalar sayesinde, internet bağlantıları zayıfladığında veya tamamen kesildiğinde dahi hiçbir kesintiye uğramadan yolculuklarına devam edebiliyor.