Bin 250 hacker

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Dijital Gündem’e konuşan Bugbounter Kurucu Ortağı Arif Gürdenli, firma olarak kamu ile yapmış oldukları iş birliklerinden, siber güvenlik alanında 2021 yılındaki faaliyetlerinden ve 2022 yılında siber güvenlik alanına yönelik planlarından bahsetti.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ile bir proje geliştirmeye başladıklarını dile getiren Arif Gürdenli, “Teknopark İstanbul’un yanında Siber Güvenlik Lisesi var. Onların öğrencilerini bizim platforma alıp, orada hem becerilerini geliştirecek, hem de değerlendirmelerini yapacak bir projeyi konuşuyoruz” dedi.

2021 yılının başında sadece bir tane müşterileri olduğunu ve güvenlik araştırmacı sayılarının 200-300 civarında olduğunu belirten Gürdenli, “2021’in sonuna geldiğimizde bu sayı bin 250’ye geldi. Yani bin 250 hackerımız var. Müşteri sayımızda dokuz farklı sektörden 25 müşteriye ulaştık. Ayrıca ikinci yatırım turunu kapattık. Böylece şirketin değerlemesini dört kat arttırdık” şeklinde konuştu.
2022 yılında ise bir önceki yıl yakalamış oldukları büyüme ivmesini aynen devam ettireceklerini vurgulayan Gürdenli, “Çünkü amacımız global anlamda ciddi bir büyüme ivmesi yakalamak” ifadelerini kullandı.

VİDEO: 91
BAŞLIK: Bin 250 Hacker
KONUŞMACI: Arif Gürdenli – Bugbounter Kurucu Ortağı