Bilişim Teknolojileri Zirvesi yoğun ilgi gördü

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından 15’incisi düzenlenen Bilişim Teknolojileri Zirvesi, 16- 17 Aralık’ta İTÜ Maçka Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

“Dijital Seçilim” temasıyla düzenlenen zirvede; veri, yükselen sektörler, yapay zeka ve web3 gibi konular alanında uzman konuşmacılar tarafından anlatıldı. Üniversite öğrencilerinin bilişim sektörüne ilgisini çekmeyi ve iş dünyası ile öğrenciler arasında iletişim kurulmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen zirve, Paribu Danışma Kurulu Üyesi ve SHERPA UX Design Studio Kurucusu Yakup Bayrak “DesignOps – Tasarımın dijital ürün ve servis geliştirme süreçlerindeki rolü değişiyor” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi.

Zaman baskısı altındaki dogmatik daha hızlı, daha çok ya da daha fazla üretelim yaklaşımlarının tüm dünyada adım adım terk edildiğine dikkat çeken Yakup Bayrak konuşmasında şunları söyledi: “Dev ya da Design Ops” özelinde hüküm, işbirliğinde. Her iki hareket de teknolojiyi kendisine kaldıraç alan yeni dünya şirketlerinin, iş yapış şekillerinde kültürel bir değişimi hedefliyor. Ortak bir dil inşa etmek ise kültürü inşa edebilmenin olmazsa olmazı. Nasıl ki DevOps bir ünvan, takım ya da araç seti değilse, DesignOps da tasarımcıların öykündükleri yeni bir trend yaratma çabası değil. İnovasyonun pazara çıkıp, hedef kitlesi tarafından doğrulanması adına yapılması gerekenlerin sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayacak değerler zincirine verilen yeni isim.”

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE