Bilfen Oyunumu Kodluyorum Yarışması’nın sonuçları açıklandı

Bilfen İlkokulları ve Ortaokullarının bütün kampüslerinden 4, 5, 6 ve 7’nci sınıf öğrencileri arasında bu sene “Hayalimdeki Metaverse: Mars’ta Kolonileşme” temasıyla ikincisi düzenlenen “Bilfen Oyunumu Kodluyorum Yarışması” sonuçları belli oldu. Scratch 3.0 kodlama platformunda kendi oyunlarını tasarlayarak geliştiren 250’ye yakın öğrencinin projeleri arasından 4’üncü ve 5’inci sınıflar ile 6’ncı ve 7’nci sınıflar kategorilerinde toplam 6 proje ödül aldı.

Bilfen Okulları Bilişim Teknolojileri Bölümü’nün gerçekleştirdiği Oyunumu Kodluyorum Yarışması’nda jüri olarak alanında uzman eğitimci ve girişimci pek çok önemli isim de bir araya geldi. Türkiye’de alanındaki öncü etkinlik olan Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nin koordinatörü, Aron Teknoloji ve TeacherX öğretmen eğitim platformunun kurucusu Dr. Işıl Boy Ergül, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi ve Twente Üniversitesi’ne araştırmacı olan Doç. Dr. Burak Şişman ve XR Masters Kurucusu ve CEO’su, DEİK/DTİK Kuzey Amerika Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Ali C. Hantal jüri üyesi olarak yarışmadaki projeleri değerlendirdiler.

4’üncü ve 5’inci sınıflar kategorisinde Bilfen Halkalı İlkokulundan Doruk Aras Sarı “En İyi Senaryo Ödülü”, Bilfen Çayyolu İlkokulundan Asya Eraslan ve Mustafa Eraslan “En İyi Tasarım Ödülü”, Bilfen Çamlıca İlkokulu’ndan Grup RoboTech öğrencileri Alp Giray Bayrak, Kuzey Ali Vatan ve Seyhan Çınar Yıldız “En İyi Kodlama Ödülünü” aldılar. 6’ncı ve 7’nci sınıflar kategorisinde ise Bilfen Kurtköy Ortaokulu’ndan Direnç Uyanık “En İyi Senaryo Ödülü”, Bilfen İskenderun Ortaokulundan Grup Görev Mars öğrencileri Kemal Vicdan, Mustafa Balıkçı, Mehmet Tultak ve Hakan Özyurt “En İyi Tasarım Ödülü”, Bilfen Halkalı Ortaokulundan Atakan Ekmekçi ise “En İyi Kodlama Ödülünü” aldı.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE