BAU ve Huawei’den dev ortaklık

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), dünyanın önemli bilgi ve iletişim teknolojisi markalarından Huawei ile Fransa’nın başkenti Paris’te, “Unleash Digital” temasıyla gerçekleşen Huawei Connect 2022’de güçlerini birleştirdi.

İki gün boyunca gerçekleştirilen ve Huawei Başkanı Ken Hu ile bilişim-teknoloji sektöründen çok sayıda lider kişinin katıldığı fuarda, Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Mütevelli Heyeti ve BAU Global Başkanı Enver Yücel, bünyesindeki Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’nın (BUEK) İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, BAU Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz ve eğitim yöneticileri de yer aldı.

BAU Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz’in eğitim kurumunu anlatan sunumunun ardından Başkanlar Enver Yücel ile Frank Ma, Bahçeşehir Üniversitesi’nin, Huawei cloud çözümlerini tercih etmesini kapsayan protokolü imza altına aldı.

Hayata geçen yeni proje ile Bahçeşehir Üniversitesi dijital verilerini, Huawei’in profosyonel cloud hizmeti sayesinde Türkiye’de depolayıp tutması kararlaştırıldı. Bahçeşehir Üniversitesi ve bünyesindeki kurumlar, bu iş birliğiyle eğitim felsefesini dijital ortama entegre eden Türkiye’de hizmet veren ve operasyonunu Türkiye’de yöneten büyük ölçekli bir bulut sağlayıcısından hizmet alan ilk eğitim kurumu oldu.

İş birliği kapsamında BAU cloud ekibi, Huawei cloud çözümleri ve teknolojileri konusunda eğitim alarak sertifikalandırılmış olacak. Ayrıca, Bahçeşehir Eğitim Kurumu proje süreçlerinde, Huawei Bulut Bilişim, depolama ve ağ teknolojilerinin yanı sıra ilişkisel veri tabanı hizmeti ve büyük veri gibi farklı Paas teknolojilerini kullanmasına da olanak sağlandı.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE