Başarsoft, BitTurk’ün yüzde 10’unu satın aldı

Türkiye’nin dijital haritacısı Başarsoft, blokzincir (blockchain) teknolojisine yatırım yaptı. Kripto para borsası BitTurk’ün yüzde 10 hissesini 2 milyon dolara satın aldı.

Bugüne kadar Ripple, Shiba başta olmak üzere birçok altcoini Türkiye’de ilk listeleyen BitTurk böylece 20 milyon dolar değerlemeye ulaşmış oldu.

Blokzincir teknolojisine yaptıkları yatırımı değerlendiren Başarsoft CEO’su Alim Küçükpehlivan, “Bu satın alma ile Başarsoft, global alanda çok daha etkili bir oyuncu olacak. Biz ürünlerimizi yurtdışına satma konusunda çok büyük sıkıntılar yaşamıyorduk. Ancak blokzincir teknolojisi ile birlikte bunları çok daha kolay ve etkin bir şekilde pazarlayabileceğiz. Aynı zamanda bu alandaki yatırımlarımızla bilişim sektörünün alternatif alanlarında da var olacağız. Dünya değişirken Başarsoft’un bu değişime ayak uydurmaması düşünülemezdi. Biz de bu beklentileri gerçekleştiriyoruz. Blokzincir teknolojisine yatırım yapmak için en uygun ortaklığın BitTurk’le olacağını gördüğümüz için de şirketin yüzde 10 hissesini alarak bu alana ilk yatırımımızı yapmış olduk” dedi.

Yapılan anlaşma ile BitTurk’ün çok önemli bir ortağa kavuştuğunu belirten BitTurk Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Budak ise, “BitTurk birçok altcoini Türkiye’de ilk listeleyen şirket. Biz sadece kripto para borsası tarafında değil, blokzincir teknolojilerinde kurumsal şirketler için çok önemli çözümler sunuyoruz. Bu işbirliği ile hem adımızı hem de işlerimizi çok daha etkin bir şekilde anlatabilme olanağı bulacağımızı düşünüyoruz. Eminim ki atılan bu imzalar her iki şirketin hem yerelde hem de globalde daha büyük işler başarmasını sağlayacak ilk adım olacaktır” şeklinde konuştu.