Balı: “Türkiye’de belli bir pazar doyumuna ulaştık”

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Dijital Gündem’e konuşan Picus Ankara Bölge Müdürü Ali Rıza Balı, firma olarak kamu ile yapmış oldukları iş birliklerinden, siber güvenlik alanında 2021 yılındaki faaliyetlerinden ve 2022 yılında siber güvenlik alanına yönelik planlarından bahsetti.

Kamuyla hem ürün geliştirme, hem de başka yeni gelişecek projelerde birlikte adım atma konusunda çalışmalar yaptıklarını dile getiren Ali Rıza Balı, “Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesiyle, Savunma Sanayii Başkanlığıyla, çeşitli yarı kamu yarı özel olan Savunma Sanayii şirketleriyle yakından çalışıyoruz” dedi.

2021 yılında Picus’un Türk bir yatırımcı tarafından büyük bir yatırım aldığını belirten Balı, “2021 yılında hem Türkiye’de, hem de yurtdışında müşteri portföyümüzü iki katına çıkarttık. Yurtdışı pazarlarda ciddi ihracat büyümeleri yaşadık” ifadelerini kullandı.

2022 yılında yurtdışında çok büyük pazar payı olan ülkeleri hedeflediklerini belirten Balı, “Türkiye’de belli bir pazar doyumuna ulaştık. Yurtdışında da benzer doyuma ulaşıp, hatta onları aşmakta istiyoruz. Yurtdışı yatırımlarımız hızla sürecek. Yeni ürünlerimizde piyasaya çıkacak” şeklinde konuştu.

VİDEO: 94
BAŞLIK: Balı: “Türkiye’de belli bir pazar doyumuna ulaştık”
KONUŞMACI: Ali Rıza Balı – Picus Ankara Bölge Müdürü